Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Afta leczenie zmian które pojawiają się na błonie śluzowej w jamie ustnej.  Afta jest to malutka ranka która pojawia się znienacka. Na ogół wygląda jak malutka nadżerka w okół której rozwija się stan zapalny.

Ladit 280x336

Stan zapalny może przerodzić małe ranki w owrzodzone rany które są bardzo bolesne. Dodatkowo owrzodzenia te po zniknięciu pozostawiają małe blizny które są wyczuwalne.  Wokół ranek pojawia się również biały nalot który wygląda jak delikatna pleśń na rance.

Leczenie afty wymaga dużej cierpliwości ponieważ średnio stan zapalny znika już po 2 tygodniach (może nastąpić to znacznie szybciej , oczywiście wszystko zależy od tego jak duży wystąpił stan zapalny).

Afta może zniknąć już po siedmiu dniach od pojawienia się pierwszych objawów. Należy pamiętać że afta leczenie właśnie tej przypadłości nie wymaga w większości przypadków stosowania antybiotyków.

Na tą chorobę niestety nie można się zaszczepić. Problem ten po prostu się pojawia - specjaliści twierdzą że afty mogą pojawiać się na skutek zanieczyszczeń (czyli spożywania nie mytych owoców, wkładania do buzi brudnych rzeczy).

Jak wygląda leczenie afty?

Leczenie polega na zaaplikowaniu na zmienioną błonę śluzową jamy ustnej specjalnego preparatu który uśmierza ból i wspomaga dzięki swoim składnikom gojenie się ranki.

Ladit 160x600

Produkty te dostępne są w aptekach bez recepty, jednak każda zmiana powinna być od razu skonsultowana z lekarzem rodzinnym. Gdy pojawiają się afty niestety utrudnia to znacznie spożywanie jakichkolwiek posiłków (gdy jemy ciepłe potrawy możemy odczuwać silne pieczenie). Afta objawy  szczegółowo opisują w jaki sposób możemy rozpoznać iż mamy do czynienia z aftami. W bardzo znikomych przypadkach lekarz specjalista zaleca zażycie antybiotyków.

Najczęściej praktykuje się podawanie antybiotyków w sposób miejscowy. Taka aplikacja jest najefektywniejsza. Oczywiście leczenie farmakologiczne może zostać wspomożone ziółkami które odprężają, uśmierzają ból. Aby skutecznie leczyć chorobę trzeba mieć o niej podstawowe pojęcie. Nieleczone afty mogą doprowadzić nawet do pojawienia się nowotworu złośliwego - raka.

Lekarz specjalista w celu weryfikacji zmiany chorobowej powinien zlecić wykonanie wymazu (dzięki temu dowiadujemy się z jakimi bakteriami mamy do czynienia gdy znamy przeciwnika możemy zastosować odpowiednie i trafne leczenie które przyśpieszy gojenie się ranek). Afta leczenie tej dolegliwości jest trudne ponieważ w błonie śluzowej jamy ustnej panują wilgotne warunki dlatego też każda aplikacja zewnętrznych kremów i maści jest mniej skuteczna niż podczas leczenia np. skórnego.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • niewyleczona afta

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.