Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie albinizmu jest możliwe, ale nie zawsze skuteczne. Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest nabyty albinizm leczenie opiera się na fotochemioterapii.

Ladit 280x336

Metoda fotochemioterapii polega na naświetlaniu skóry dotkniętej bielactwem specjalnymi promieniami UV o odpowiednim natężeniu. Podczas tego typu terapii chory musi przyjmować leki doustnie, albo zewnętrznie na skórę.

Mają za zadanie uwrażliwienie jej na promieniowanie. Dodatkowo zaleca się wykonywanie okresowych badań krwi. Fotochemioterapia często prowadzi jedynie do częściowego przywrócenia ciemnego pigmentu na skórze.

Nosi to nazwę repigmentacji. Fotochemioterapia jest też stosowana w leczeniu łuszczycy. Leczenie albinizmu może też opierać się na zażywaniu ziół. Zaleca się jeść często marchew i natkę pietruszki. Nie powinno się przebywać długo na słońcu, lecz raczej w cieniu. Osoba chora na albinizm powinna prowadzić spokojny i unormowany tryb życia.

Krokiem do wyleczenia albinizmu jest też pozbycie się ropnych migdałków, chorych zębów i stanów zapalnych

Najbardziej pomocnymi ziołami są ruta i dziurawiec.  Ruta zwyczajna jest rośliną pochodzącą ze wschodniej i południowo-wschodniej części Europy.

Ladit 160x600

Obecnie jest uprawiana w wielu krajach starego kontynentu, w tym także w Polsce. Charakteryzuje się wysoką łodygą wzniesiona do wysokości 1 metra oraz podwójnymi i potrójnymi liśćmi. Kwiaty ruty zwyczajnej są promieniste i zebrane w kwiatostany w kształcie wiechy. Mają żółte zabarwienie-ruta zwyczajna jest rośliną leczniczą.

Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowego i dróg żółciowych. Korzystnie wpływa na ciśnienie krwi. Ma właściwości oczyszczające. Jeśli chodzi o albinizm leczenie rutą przynosi bardzo dobre rezultaty. Dziurawiec zwyczajny jest powszechnie występującą rośliną osiągającą wysokość nawet do 1 metra. Posiada liście ułożone naprzeciwlegle i szypułkowe kwiaty.

Dziurawiec jest rośliną leczniczą o szerokim zastosowaniu w ziołolecznictwie. Kwiatostany są zbierane i suszone, aby uzyskać ziele. Zawiera ono czerwony barwnik zwany hyperycyną, garbniki, flawonoidy i olejek eteryczny. Dziurawiec zwiększa wrażliwość skóry na słońce. Warto wiedzieć, że hiperycyna może spowodować reakcje fototoksyczne. Nie zaleca się stosowania dziurawca osobom o jasnej karnacji skóry, albo u których występują zmiany skórne. Niemniej jednak jeśli chodzi o leczenie albinizmu, sprawdza się bardzo dobrze. Do bardziej inwazyjnych metod leczenia nabytego bielactwa jest autoprzeszczep naskórkowy.

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest albinizm leczenie niestety jest długotrwałe i korzystne wyniki można uzyskać wyłącznie w niektórych przypadkach. Gdy tylko zauważy się u siebie nabyty albinizm, objawy z nim związane, w tym białe plamy, należy udać się do lekarza.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.