Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy albinizmu są związane ze specyficznym wyglądem, którego przyczyną jest brak melaniny.

Ladit 280x336

Melanina jest grupą barwników odpowiadających za kolor skóry, włosów i oka. Barwnik skóry i włosów powstaje pod wpływem tyrozynazy. Proces jego  powstawania nosi nazwę melanogenezy. Silnym bodźcem pobudzającym organizm do rozpoczęcia tego procesu jest promieniowanie słoneczne.

Tyrozynaza jest enzymem, który bierze udział w wielu etapach procesu melanogenezy. Zostaje aktywowany przez promieniowanie UV. Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest albinizm objawy u dzieci wiążą się z bardzo jasną karnacją, włosami, rzęsami i brwiami. Objawy albinizmu to między innymi różowy kolor tęczówki i czerwona barwa źrenic. Jeśli chodzi o albinizm objawy opisane wyżej zwykle współwystępują z zaburzeniami wzroku, między innymi oczopląsem, albo światłowstrętem.

Oczopląs jest objawem wrodzonym, albo spowodowanym chorobami lub lekami. Polega on na mimowolnych i rytmicznych ruchach gałek ocznych. Drgania mogą zależeć od kierunku spojrzenia, albo pozostawać niezmienne. Światłowstręt występuje także pod nazwą fotofobii. Polega na nadwrażliwości oka na światło. Zwykle przejawia się odruchowym mrużeniem powiek. Czasami jest jednym z objawów schorzeń tęczówki i chorób zakaźnych. Może również występować, gdy organizm jest bardzo osłabiony.

Ladit 160x600

Objawy albinizmu częściowego są związane z odbarwieniami skóry, włosów, brwi i rzęs

Zwykle zmiany nie obejmują stóp i dłoni. Jeśli chodzi o częściowy albinizm objawy mogą obejmować różnobarwność tęczówki, a także głuchoniemotę. Różnobarwność tęczówki należy do grona zaburzeń rozwoju. Polega na tym, że barwnik w tęczówce jednego oka lub obu narządów wzroku jest rozłożony nierównomiernie. Warto wiedzieć, że różnobarwność tęczówki jest drobną wadą wrodzoną. Występuje zarówno u zwierząt, jak i u ludzi.

Może być pojedynczą cechą dysmorficzną, albo występować w towarzystwie zespołu wad wrodzonych. Głuchoniemota jest głuchotą połączoną z niemotą. Zwykle jest wrodzona. Albinizm jest chorobą zwaną też pod nazwą bielactwa. Jeśli chodzi o schorzenie jakim jest albinizm leczenie nie należy do najprostszych. Wypracowano pewne metody, które pomagają chorym na bielactwo, niemniej jednak żadna nie daje stuprocentowej pewności.

Współcześni naukowcy prowadzą wiele badań nad albinizmem, jego przyczynami i sposobami skutecznego leczenia.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • albinizm
  • leczenie albinizmu

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.