Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Unikanie jest zawsze najlepszym sposobem leczenia alergii bez względu na alergeny. Co ciekawe, najbardziej skuteczne, najtańsze i najprostsze rozwiązania nie zawsze są stosowane.

Ladit 280x336

Wiele osób wybiera leki lub szczepienia zamiast prostszych metod.

Na szczęście, istnieje wiele sposobów aby skutecznie wyleczyć alergię. Pamiętać należy, że każdy środek zastosowany z przeznaczeniem zwalczającym alergię może okazać się na wagę złota.

Bardzo wiele tutaj zależy od tego w jakim stopniu dokuczają nam objawy alergiczne.

Leczenie alergii wcale nie musi doprowadzić do skrajnych przypadków, gdzie to konieczna jest praktycznie rozbiórka całego domu aby uporać się z alergią.

Alergia leczenie które pozwala normalnie funkcjonować

Możemy wyróżnić bardzo wiele czynników alergizujących czyli takich które wywołują alergię i niepokojące nas objawy.

Leczenie alergii na kurz

Gdy borykamy się z alergią na kurz wystarczy bardzo pomocne okazuje się regularne sprzątanie. Jak sama nazwa tej alergii to roztocza kurzu są głównymi sprawcami problemu. Regularne odkurzanie, czyszczenie mebli, zmiana pościeli, mycie okien oraz zmiana firanek mogą okazać się zbawienne.

Leczenie farmakologiczne w takim przypadku może zostać ograniczone do minimum jednak musimy pamiętać o systematyczności. Najlepiej aby osoba cierpiąca na alergię nie brała udziału w oczyszczaniu danego pomieszczenia ponieważ może to pobudzić szereg uciążliwych objawów.

Ladit 160x600

Leczenie alergii na pyłki

Pyłki kwiatów, drzew i traw są prawdziwą zmorą dla alergików ten rodzaj alergii znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Zwykły spacer dla nieświadomego alergika może okazać się śmiertelny!

w takiej sytuacji alergiczne leczenie polega na ograniczaniu przebywania na świeżym powietrzu. Nie zaleca się również częstego wietrzenia pomieszczeń w okresie nasilonego pylenia. Najlepszą porą oby swobodnie odetchnąć na świeżym powietrzu jest deszczowa pogoda.

Wtedy też stężenie pyłków jest najmniejsze tym samym najmniej uciążliwe dla alergika. Oczywiście również w tym przypadku nie można się obejść bez leków farmakologicznych (leki te najlepiej aby po wnikliwych badaniach przepisał lekarz specjalista - leczenie środkami nietrafionymi środkami farmakologicznymi mogą tylko zaszkodzić!!).

Leczenie pozostałych typów alergii

U pacjentów z astmą lub alergicznym nieżytem nosa, którzy źle się czują  ze względu na roztocza, pleśnie, alergeny  mogą poczuć się lepiej poprzez podjęcie prostych środków:

  • Zachowanie w domu temperaturę (między 20 i 22 stopni C),
  • Utrzymanie niskiej wilgotności (w zakresie od 40 do 50%),
  • Zapewnienie dobrej wentylacji.

Należy mieć również na uwadze to że niestety trzeba unikać produktów które wywołują u nas alergię aby mieć 100% pewność co nas uczula należy wykonać testy alergiczne. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.