Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie andropauzy zwykle odbywa się z zastosowaniem terapii hormonalnej. Warto wcześnie podjąć kroki, które pozwolą opóźnić andropauzę.

Ladit 280x336

W przypadku choroby, jaką jest andropauza leczenie stosuje się hormony, a dokładniej mówiąc preparaty zawierające testosteron. Ich zadaniem jest uzupełnienie niedoboru tego hormonu w organizmie.

Terapia hormonalna wspomagająca leczenie andropauzy spowalnia proces starzenia, a także poprawia jakość życia psychicznego, aktywność seksualną i sprawność fizyczną. Pozwala również zapobiegać chorobom, między innymi osteoporozie i miażdżycy.

Jeśli chodzi o schorzenie, takie jak andropauza leczenie polega na zastosowaniu hormonu w postaci tabletek, albo plastrów naklejanych na skórę. Czasem zaleca się podawanie preparatów domięśniowo.

W zakresie schorzeń, takich jak andropauza leki są tworzone głównie na bazie ziół są bezpieczne i dostępne bez recepty (o ile są racjonalnie stosowane).

Zioła hamują rozkład testosteronu oraz mają dobroczynny wpływ na przerastającą prostatę. Hamują namnażanie się komórek prostaty i zmniejszają jej wielkość. Najlepiej działa kora śliwy afrykańskiej, korzeń pokrzywy oraz owoc palmy sabal. Mają także działanie rozkurczające, co jest istotne w przypadku zwężenia cewki moczowej.

Ladit 160x600

Dobry wpływ na łagodzenie objawów andropauzy ma także pyłek pszczeli. Charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwobrzękowymi i przeciwdrobnoustrojowymi. Pyłek pszczeli można traktować jako dodatek do jedzenia. Można spożywać go bez przygotowania, albo jako dodatek do jogurtu.

Jest naturalnym i odżywczym pokarmem pomagającym w dbaniu o zdrowie. Pozwala zwiększyć siły i potencję. Niektóre środki farmaceutyczne zawierają prasteron, czyli syntetyczny odpowiednik hormonu DHEA. Jest on wytwarzany w nadnerczach i wydzielany do krwi. Produkcja wspomnianego hormonu obniża się wraz z wiekiem.

Prasteron jest hormonem o słabym działaniu androgennym oraz reguluje wydalanie ketosteroidów.

Korzystnie wpływa na samopoczucie, popęd płciowy oraz zapobiega utracie masy kostnej. Terapia hormonalna to sposób na leczenie andropauzy, ale tylko pod okiem lekarza. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano zespół andropauzy, musi skonsultować się z lekarzem w kwestii problemów zdrowotnych.

Kuracja hormonami może spowodować nasilenie się objawów innych schorzeń. W kwestii schorzeń, takich jak andropauza leczenie nie zawsze jest więc możliwe.

Przeciwwskazaniem do zastosowania terapii hormonalnej są choroby wątroby, serca lub naczyń krwionośnych, obrzęk, choroby nerek, rak i cukrzyca.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • andropauza leki bez recepty
 • andropauza leki
 • andropauza leki ziołowe
 • andropauza leczenie
 • leki na andropauzę

  Jedna odpowiedź do “Andropauza leczenie”

 1. MOTTO: MĘŻCZYŹNI W ANDROPAUZIE MUSZĄ MIEĆ ENERGIĘ, NAJLEPIEJ Z POŻYWIENIA. *****

  ZDROWIE ORAZ DOBRE SAMOPOCZUCIE POWINNY BYĆ WYNIKIEM JEDZENIA, CZYSTEGO ORAZ ENERGETYCZNEGO POŻYWIENIA:
  Głównie bez toksyn i oczywiście nie powodującego; otyłości czy też cukrzycy typu 2. Zdecydowanie uważam, że konsumowanie różnych produktów spożywczych w oparciu o tabele tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU; wystarcza aby andropauzę lub nawet przejściowe osłabienia przechodzić sprawnym żwawym krokiem.

   

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.