Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Nieleczona anemia prowadzi do groźnych powikłań, dlatego nie można jej lekceważyć.

Ladit 280x336

Osoby, u których zdiagnozowano tę chorobę, powinny nawet po jej wyleczeniu wykonywać okresowe badania krwi, aby stale kontrolować poziom hemoglobiny. Leczenie anemii powinno odbywać się w połączeniu z odpowiednia dietą.

Chorzy na anemię powinni codziennie jeść pięć posiłków bogatych w warzywa i owoce.

Co najmniej jeden posiłek powinien zawierać mięso. Warto jeść je z warzywami bogatymi w witaminę C, która ułatwia ich wchłanianie w jelicie trzy razy w tygodniu należy zjeść jajka.

Są bogatym źródłem żelaza. Jeśli chodzi o chorobę, taką jak anemia leczenie powinno iść w parze z ograniczeniem picia herbaty i kawy. Zawierają substancję, która blokuje przyswajanie żelaza. Kobiety powinny obserwować obfitość krwawień miesięcznych.

Jeśli są za bardzo obfite, leczenie anemii nie będzie przebiegać pomyślnie.

Poziom hemoglobiny będzie się stopniowo obniżał z powodu dużego ubytku krwi. W takiej sytuacji warto skonsultować się z ginekologiem. Trzeba robić regularne badania krwi. Zaleca się wykonywać je co trzy miesiące. W przypadku schorzenia jakim jest anemia leczenie warto wspomagać preparatami bogatymi w witaminę C oraz kwas foliowy.

Ladit 160x600

Leczenie anemii warto połączyć z wysiłkiem fizycznym

Poprawia ukrwienie organizmu, pobudzając wytwarzanie czerwonych krwinek. W kwestii stanu, jakim jest anemia leczenie jest dość łatwe, podobnie jak diagnoza. Nie oznacza to jednak, że można ją bagatelizować. W większości przypadków przyczyną niedokrwistości jest zła dieta uboga w żelazo.

Wcześnie wykryta niedokrwistość charakteryzuje się lekkim przebiegiem oraz łatwiej się jej pozbyć. W leczeniu anemii dużą rolę pełni zmiana nawyków żywieniowych.

W przypadku znacznej niedokrwistości lekarz zaleca preparaty doustne, które zawierają żelazo. Preparaty bez recepty pomagające leczyć niedobór żelaza wspomagają prawidłowy proces produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. Pozwalają uzupełnić codzienny jadłospis w kwas foliowy i żelazo. Wystarczy zażywać jedną tabletkę dziennie, po posiłku.

Preparaty przepisywane przez lekarzy, między innymi tardyferon, należy brać na czczo i popijać szklanką soku pomarańczowego.

Zawiera dużo witaminy C, która ułatwi wchłanianie żelaza w układzie pokarmowym. Leki bez recepty pomagające w leczeniu anemii są zalecane także środki profilaktyczne. Powinny je brać kobiety planujące zajść w ciążę, osoby odchudzające się, kobiety, które cierpią na obfite miesiączki oraz kobiety w okresie menopauzy.

Preparaty zawierające żelazo są też polecane sportowcom, krwiodawcom i wegetarianom.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • leki na anemię bez recepty
  • leki na anemie
  • leki na anemie na recepte
  • co na anemie bez recepty

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.