Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Pierwsze objawy anemii to zmęczenie, senność i osłabienie. Chroniczne zmęczenie i niezbyt dobry nastrój oznaczają, że z ciałem nie dzieje się najlepiej.

Ladit 280x336

Znużenie, które utrzymuje się tygodniami to znak, że warto zrobić badania krwi, aby sprawdzić czy organizm funkcjonuje prawidłowo. Z reguły okazuje się, że powodem chronicznego zmęczenia jest zbyt niski poziom hemoglobiny spowodowany niedoborem żelaza.

Bladość spojówek i skóry, a także łamliwe włosy i przyspieszone oddychanie to podstawowe objawy anemii.

Bladość jest spowodowana zmniejszeniem ilości oksyhemoglobiny w naczyniach krwionośnych skóry, albo błon śluzowych. Z reguły wynika z niedokrwistości oraz pojawia się na twarzy i dłoniach. Oksyhemoglobina jest nietrwałym połączeniem tlenu i hemoglobiny. Organizm wytwarza ją w płucach.

Następnie jest transportowana przez krew do odpowiednich tkanek. Tam oddaje tlen mioglobinie, a sama zamienia się w hemoglobinę. Oksyhemoglobina charakteryzuje się jasnoczerwoną barwą. Fizjologiczne występuje jako jeden z elementów utlenionej krwi.

Anemia u dzieci objawy ma bardzo podobne do tej, która dotyka dorosłych, w tym głównie kobiety

Dzieci bardzo szybko się męczą, są blade, mało aktywne i nie mają apetytu. Cierpią na biegunkę, bóle i zawroty głowy. W kącikach ust pojawiają się zajady, a paznokcie stają się matowe, kruche i cienkie. Zostaje zahamowany wzrost dziecka.

Ladit 160x600

Ma ono obniżoną odporność i kłopoty ze snem. Jeśli chodzi o stan, jakim jest silna anemia objawy u dzieci przybierają postać szmerów i kołatania serca. Niedokrwistość jest bardzo powszechnie występującym schorzeniem. W przypadku tak często spotykanych chorób jak anemia objawy i przyczyny są bardzo dobrze znane.

Dzięki temu można szybko podjąć skuteczne leczenie. Jeśli chodzi o stan taki jak anemia objawy pojawiają się dość wcześnie, lecz są niezauważane.

Zwykle zmęczenie i znużenie jest utożsamiane ze skutkami stresu. Aby szybko dostrzec objawy anemii, warto obserwować swoje nawyki. Jeżeli popołudniowe drzemki i dobry sen w nocy nie pozwalają na efektywny wypoczynek, warto wykonać badania krwi. W przypadku stanów takich jak anemia objawy nasilają się w miarę obniżania się poziomu hemoglobiny.

Zmęczenie pogłębia się stopniowo, uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Dodatkowo pojawiają się coraz silniejsze bóle głowy, nudności i brak apetytu. Sierpowata anemia objawy ma nieco inne. Należy do chorób wrodzonych. Jej główne symptomy to obrzęk stóp i dłoni, zapalenie stawów, a także mikrozawały kości.

Podobnie jak innym typom niedokrwistości, towarzyszy jej bladość i zmęczenie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.