Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie anginy wymaga przebywania chorego w domu. Zalecane jest okresowe zrezygnowanie z aktywności zawodowej.

Ladit 280x336

Dzięki temu rekonwalescencja trwa krócej, a terapia jest bardziej skuteczna. W przypadku chorób wywołanych paciorkowcami, takich jak angina leczenie wymaga zastosowania antybiotyków, a dokładniej mówiąc penicyliny.

Paciorkowce nie są odporne na tego typu leki, dlatego leczenie anginy zwykle przebiega bez problemu.

Penicylina blokuje aktywność enzymów bakteryjnych zwanych transpeptydazami. Biorą one udział w ostatnim etapie syntezy peptydoklikanu ściany komórki bakteryjnej. Penicylina blokuje tym samym aktywność komórek bakterii, doprowadzając do jej zniszczenia. Penicylina jest stosowana do XX wieku.

Współcześnie jest najbardziej znanym i skutecznym antybiotykiem pomagającym wyleczyć wiele chorób. Nieco trudniej jest w przypadku, gdy chory jest uczulony na penicylinę.

Leczenie anginy wymaga zastosowania makrolidów i klindamycyny

Klindamycyna jest półsyntetycznym antybiotykiem, który stosuje się w przypadku zakażeń bakteriami i pierwotniakami. Wchłania się niemal w 100% i jest podawana doustnie. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po około dwóch lub trzech godzinach od podania.

Ladit 160x600

Biologiczny czas połowicznego rozpadu jest równy trzem godzinom. Antybiotyk charakteryzuje się tym, że bardzo łatwo przenika do wszystkich przestrzeni ustrojowych. Część jest wydalana z moczem, a część z żółcią. Makrolidy działają przeciwbakteryjnie, zarówno na bakterie tlenowe, jak i beztlenowe.

Hamują rozwój bakterii. Jeśli chodzi o chorobę taką jak angina leczenie  najczęściej odbywa się z zastosowaniem erytromycyny.Jeśli chodzi o choroby, takie jak grypa czy angina leczenie ma bardzo duże znaczenie w zapobieganiu dalszym powikłaniom. Niekiedy terapię farmakologiczną trzeba przedłużyć. Niewyleczona choroba jest powodem groźnych powikłań, które stwarzają ryzyko dla zdrowia i życia pacjenta.

Najczęściej występujące powikłania po anginie to przerost migdałków, gorączka reumatyczna i zapalenie kłębuszków nerkowych.

Uciążliwa angina leczenie antybiotyk i zły nastrój nie wpływają korzystnie na kondycję organizmu. Po zakończeniu terapii organizm zwykle jest osłabiony. Warto wtedy stosować preparaty wzmacniające odporność oraz zawierające witaminy i minerały.

Dzięki temu można zapobiec ponownemu zarażeniu się paciorkowcami i zadbać o dobrą kondycję organizmu. W przypadku dzieci antybiotyki mogą przyczyniać się do zniszczenia flory bakteryjnej jelit.

Czasem w trakcie, albo po zakończeniu leczenia zaleca się przyjmowanie leków, które pomagają ją odbudować.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • klindamycyna angina
  • klindamycyna na angine
  • klindanycyna

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.