Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W terminologii medycznej zwykło się nazywać anginę ogólną toksemią. Toksemia to stan, w którym bakterie krążą w całym organizmie, za pośrednictwem układu krwionośnego.

Ladit 280x336

Stąd też objawy anginy nie ograniczają się do lokalnych zmian w migdałkach i gardle.     Pierwsze objawy anginy to senność, bóle kostno - stawowe oraz silny ból utrudniający połykanie. Nadmierna senność nie powinna budzić niepokoju, gdy prowadzi się aktywny tryb życia.

Jest jednak symptomem wielu poważnych chorób, nie tylko grypy i anginy. Senność w połączeniu z bólami kostno - stawowymi jest sygnałem, że z organizmem dzieje się coś złego, np. że został zaatakowany przez bakterie lub wirusy. Warto wówczas przyjąć preparaty wzmacniające odporność.

Dzięki temu można złagodzić przebieg choroby. W przypadku schorzenia, jakim jest angina objawy nasilają się bardzo szybko. Nie należy zwlekać z udaniem się do lekarza. Zmiany miejscowe na migdałkach pogłębiają się w miarę rozwoju zakażenia paciorkowcami. Pojawia się zaczerwienienie, rozpulchnienie, a także gęste, śluzowo - ropne naloty.

U dzieci do siódmego roku życia mogą pojawić się wymioty.

Ladit 160x600

Objawy anginy obejmują również wysoką gorączkę, która ustępuje zwykle po około czterech dniach leczenia

Gorączka u chorych na anginę może wzrastać nawet do 40 stopni Celsjusza. Poza tym, w przypadku chorób wywołanych zakażeniem bakteryjnym, takich jak angina objawy wiążą się też ze znacznym powiększeniem bocznych szyjnych węzłów chłonnych, bólami głowy i nieprzyjemnym zapachem z ust.

Chorobie towarzyszą także katar i kaszel. Jak już było wspomniane wcześniej, w przypadku chorób, takich jak angina objawy się nasilają.

Wraz ze wzrostem temperatury ciała i zwiększeniem bólu gardła, bóle kostno - stawowe są coraz bardziej uciążliwe. Dodatkowo zaczynają im towarzyszyć także bóle mięśni. Objawy anginy są bardzo podobne do symptomów innych chorób, dlatego stawianie samodzielnej diagnozy nie jest najlepszym pomysłem.

Lekarz musi zbadać, czy choroba jest spowodowana bakterią czy wirusem. Od tego zależy bowiem prawidłowe postępowanie terapeutyczne. Nieleczona angina prowadzi do wielu powikłań.

Infekcja bakteryjna rozwija się w układzie oddechowym, atakując płuca i oskrzela. Pogarsza się stan chorego. Lekarz stosuje różne narzędzia diagnostyczne, między innymi badanie fizykalne, posiew z gardła oraz strep - testy.

Bardzo podobne objawy charakteryzują zapalenie płuc i oskrzeli. Różnica tkwi w występowaniu duszności i gwałtownych napadów kaszlu, które nie towarzyszą anginie.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • angina

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.