Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku,  gdy jest podejrzewana arytmia leczenie musi zostać poprzedzone badaniami dodatkowymi, które pomagają stwierdzić rodzaj arytmii,  jej przyczyny, a także umożliwiają monitorowanie przebiegu choroby i skuteczność terapii.

Ladit 280x336

Wykorzystuje się takie badania, jak KEG i EKG metodą Holtera, a także echokardiografię, morfologię i badania biochemiczne krwi. Inne badania dodatkowe to pomiar hormonów tarczycy, cewnikowanie serca i pomiary elektrofizjologiczne.

Jeśli chodzi o chorobę, taką jak arytmia leczenie ma na celu nie tylko pozbycie się zaburzeń serca, ale także schorzenia, które jest ich źródłem. U osób, u których została stwierdzona arytmia leczenie początkowe i diagnostyka powinny zostać przeprowadzone w szpitalnych warunkach.

Przy niegroźnych arytmiach nie trzeba ograniczać aktywności fizycznej. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy przyczyny choroby wiążą się z uprawianiem sportu. U osób, u których występuje arytmia serca leczenie powinno uwzględniać wyeliminowanie substancji zawierających alkohol i kofeinę.

Chory nie może też pracować na wysokości, a ni kierować pojazdami i maszynami. Farmakologiczne leczenie arytmii polega na stosowaniu różnych grup leków antyarytmicznych. Każda z nich jest stosowana w zależności od odmiany zaburzeń i nasilenia objawów.

Ladit 160x600

Z reguły leczenie arytmii serca wymaga zastosowania tylko jednego leku

Niekiedy konieczne jest skojarzenie leków z kilku grup. Leczenie arytmii wymaga dodatkowo stosowania preparatów, które uzupełniają niedobór potasu bądź magnezu. Są to minerały mające wpływ na pracę serca. Jeżeli występuje migotania przedsionków, leczenie arytmii powinno polegać także na stosowaniu antykoagulantów. Antykoagulanty to innymi słowy leki przeciwzakrzepowe. Są to substancje hamujące fizjologiczny proces krzepnięcia krwi.

Do grona antykoagulantów zalicza się heparynę, która powoduje utratę aktywności przez trombinę i inne osoczowe czynniki krzepnięcia. Obecnie stosuje się heparyny drobnocząsteczkowe, które są znacznie wygodniejsze w użyciu. Doustnie stosuje się pochodne kumaryny. Są to antagoniści witaminy K. Hamują syntezę protrombiny i innych czynników krzepnięcia.

Heparyna jest polisacharydem wytwarzanym w organizmie człowieka. Heparyna jest wytwarzana w tkankach wątroby, jelit i płuc. Sól potasowa heparyny wykazuje słabsze działanie przeciwzakrzepowe. Stosuje się ją podjęzykowo.

Sól sodowa jest zaś podawana dożylnie. Heparyna skutecznie hamuje proces przekształcania się protrombiny w trombinę. Znalazła szerokie zastosowanie w medycynie.  Jedna odpowiedź do “Arytmia leczenie”

  1. Problemem leków przeciwko arytmii i ogólnie chorób serca jest to, że działają one na objawy a nie przyczyny a tym samym pacjent zmuszony jest brać je do końca życia.
    Lepiej zamiast tego zainteresować się odpowiednią dietą, ćwiczeniami fizycznymi i unikać stresu, wtedy efekty będą dużo lepsze.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.