Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby, takiej jak arytmia objawy mogą pojawić się w różnym nasileniu, albo w ogóle nie występować.

Ladit 280x336

Nasilona i zaawansowana choroba przejawia się takimi symptomami, jak uczucie nagłego, silnego uderzenia serca, albo wręcz przeciwnie, uczuciem wolnego bicia serca. Arytmia objawy ma bardzo zróżnicowane. Mogą jej towarzyszyć duszności i zawroty głowy.

Duszność jest subiektywnym odczuciem braku powietrza. Często wiąże się ze wzmożonym wysiłkiem mięśni oddechowych. Przyczyny duszności nie zawsze wiążą się ze schorzeniami układu krążenia. Mogą być też symptomem schorzeń układu oddechowego, ośrodkowego układu nerwowego lub mięśniowego. Przyczyny duszności mogą mieć charakter psychogenny.

U osób, u których została zdiagnozowana arytmia objawy wiążą się także z bólem dławicowym za mostkiem i wymiotami. Wymioty są gwałtownym wyrzutem treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Bardzo często towarzyszą im nudności.

Wymioty są obronnym odruchem organizmu. Są ważnym i częstym objawem chorobowym, towarzyszącym wielu schorzeniom, związanym z różnymi układami narządów.

Ladit 160x600

Objawy arytmii mogą być związane z oddawaniem dużej ilości moczu, nagłym zasłabnięciem bądź utratą przytomności

Utrata przytomności jest stanem zaburzenia świadomości, w którym chory nie jest w stanie reagować na żadne bodźce zewnętrzne. Utrata przytomności jest nie tylko objawem arytmii i innych chorób związanych z układem krążenia. Wiąże się tez z zatruciami, urazami mechanicznymi, a nawet skrajnymi przeżyciami psychicznymi.

Utrata przytomności może być też spowodowana niedoborem, albo nadmiarem pewnych składników fizjologicznych. U chorych na arytmię może dochodzić do omdleń. Polegają na krótkotrwałej utracie przytomności spowodowanej przejściowym, globalnym zmniejszeniem perfuzji mózgowej.

Cechuje się bardzo szybkim rozwojem objawów, co prowadzi do całkowitej utraty przytomności. Jeżeli objawy arytmii nawracają z różnym nasileniem, trzeba skontaktować się z lekarzem. Należy najpierw udać się do lekarza rodzinnego. Po przeprowadzeniu wstępnych badań powinien skierować pacjenta na wizytę do kardiologa.

Szczególnie niebezpieczne są objawy arytmii związane z utratą przytomności, bólami zamostkowymi i nasilonymi dusznościami. W tym przypadku objawy arytmii serca mogą przekształcić się w powikłania groźne dla zdrowia i życia chorego. Rzadko występujące zaburzenia pracy serca, wywołane silnym stresem i emocjami nie powinny budzić niepokoju.

W przypadku choroby, takiej jak arytmia serca objawy mają charakter nawracający. Nawet niewielki stres może przyczynić się do ich pojawienia. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.