Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Astma oskrzelowa jest uciążliwą chorobą, w przypadku której całkowite wyeliminowanie objawów choroby jest rzadko możliwe.

Ladit 280x336

Osoba, która choruje na astmę pozostaje pod opieką lekarza alergologa. Przeprowadza odczulanie, pomaga zdiagnozować chorobę oraz zleca testy alergiczne. Można również zgłosić się do pulmonologa, czyli specjalisty od chorób dróg oddechowych.

W przypadku choroby, takiej jak astma oskrzelowa leczenie jest zależne od stopnia ciężkości choroby. Wykorzystuje się przede wszystkim leki doraźne rozszerzające oskrzela, a także przewlekle podaje się choremu leki przeciwzapalne.

W dzisiejszych czasach, astma oskrzelowa leczenie ma oparte przede wszystkim na metodzie wziewnej. Środki lecznicze są podawane doustnie, za pomocą inhalatora. Chory wdycha je bezpośrednio do drzewa oskrzelowego. Jedynie w ciężkich przypadkach konieczne okazuje się leczenie dożylne, albo doustne. Astma oskrzelowa może mieć podłoże alergiczne. Wtedy terapia uwzględnia unikanie alergenów. Ich rozpoznanie jest możliwe dzięki wykonaniu odpowiednich testów.

U osób, u których występuje astma oskrzelowa leczenie polega także na immunoterapii, zwanej też odczulaniem

Ma ono postać szczepionki składającej się z minimalnej dawki alergenów. Stosuje się je do chwili uzyskania odporności przez organizm. Immunoterapia trwa około 3-5 lat. Nieco inaczej przebiega leczenie astmy oskrzelowej u małych dzieci. Po pierwsze jest znacznie bardziej skuteczne.

Ladit 160x600

Całkowite wyeliminowanie objawów jest możliwe poprzez zastosowanie odpowiednich leków, odczulania i eliminacji alergenów. W terapii stosowanej u dzieci bardzo dużą rolę odgrywa też przyczynowe leczenie astmy oskrzelowej.
Skuteczne leczenie astmy oskrzelowej nie byłoby możliwe, gdyby nie zastosowanie odpowiednich leków kontrolujących chorobę. Są to środki o działaniu przeciwzapalnym, które trzeba przyjmować regularnie i stale. Zapobiegają napadom astmy, ponieważ zmniejszają odczyn zapalny w oskrzelach, który jest odpowiedzialny za objawy astmy.

Do tej grupy leków należą wziewne glikokotykosteroidy, beta-mimetyki i preparaty złożone. Leki na astme określane tym mianem charakteryzują się zawartością wziewnego glikokortykosteroidu i długo działającego beta - mimetyku. Połączenie leków w jednym inhalatorze korzystnie wpływa na leczenie astmy. Zwiększa bezpieczeństwo i wygodę leczenia. Stosowanie tych preparatów zaleca się po to, aby osiągnąć kontrolę choroby. Terapia preparatami złożonymi daje lepsze rezultaty.

Jeśli chodzi schorzenie, takie jak astma leczenie może opierać się również na stosowaniu leków antyleukotrienowych. Działają słabiej niż wziewne glikokortykoidy, niemniej jednak są bardzo skuteczne w leczeniu astmy związanej z wysiłkiem fizycznym. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.