Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Żeby zdiagnozować atopowe zapalenie skóry, lekarze wykorzystują wiele kryteriów diagnostycznych, które opierają się na przeprowadzonych obserwacjach stanu ogólnego pacjenta oraz jego skóry.

Ladit 280x336

Poza tym ważną rolę odgrywa wywiad zebrany z pacjentem. W przypadku choroby, takiej jak atopowe zapalenie skóry objawy, które pojawiają się u każdego chorego to świąd skóry oraz zmiany zlokalizowane w charakterystycznych miejscach.

Świąd skóry jest odczuwany przez chorego cały czas. Zmiany skórne są zlokalizowane w okolicy przedramion, nadgarstków i na twarzy.

Charakterystyczną cechą tego schorzenia jest także przewlekłość i skłonność do nawracania. W przypadku choroby, jaką jest atopowe zapalenie skóry objawy są też związane ze stężeniem immunoglobuliny IgE.

Uczestniczy ona w powstawaniu reakcji alergicznych i atopowych. Stężenie immunoglobuliny IgE jest parametrem laboratoryjnym. Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry objawy bardzo często dotyczą skóry.

Przykładem jest biały dermografizm, czyli możliwość tworzenia rys na skórze. Po przejechaniu paznokciem po skórze, na naskórku pozostają białe ślady. Kolejny symptom to rogowacenie przy-mieszkowe.

Polega na nadmiernym gromadzeniu się warstwy rogowej naskórka wokół mieszków włosowych. Na ciele pojawiają się drobne czerwone kropki. Rogowacenie przy-mieszkowe jest schorzeniem genetycznie uwarunkowanym.

Ladit 160x600

Zwykle pojawia się u młodych osób. Skóra jest szorstka i sucha, niczym tarka. Zmiany znajdują się przede wszystkim na ramionach, udach i policzkach. Sprawiają głównie problemy natury kosmetycznej. Bardzo często przypadłość jest mylona z alergią pokarmową. Przed wykonaniem testów na alergię, warto udać się do dermatologa.

Czasami rogowacenie przy-mieszkowe jest łagodne. Wtedy nie trzeba go leczyć, albo stosuje się łagodne środki. Rogowacenie przy-mieszkowe zazwyczaj towarzyszy atopowemu zapaleniu skóry. W leczeniu należy przede wszystkim stosować oleje naturalne, płynną parafinę, a także eucerynę.

Są to substancje obojętne, które nie zawierają leków, a poprawiają wygląd skóry chorego. Pod żadnym pozorem nie wolno ścierać zmian mechanicznie, ponieważ może to spowodować wystąpienie blizn.

Objawy atopowego zapalenia skóry obejmują również tak zwaną rybią łuskę

Jest to zjawisko, które polega na nieprawidłowym gromadzeniu się naskórka na skórze. Objawy atopowego zapalenia skóry są związane ze skłonnością do reakcji z nadwrażliwości. Stąd też może im towarzyszyć astma i alergia.

Poza tym objawy atopowego zapalenia skóry obejmują również dokuczliwe pieczenie.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • atopowe zapalenie skóry
  • atopowe zapalenie skory zdjecia

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.