Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy autyzmu zostały przedstawione przez Leo Kannera. Zaliczył do nich autystyczną izolację, przymus stałości otoczenia, a także niezdolność do interakcji społecznych.

Ladit 280x336

W przypadku choroby, takiej jak autyzm objawy obejmują również stereotypowe i powtarzające się czynności. Występują zaburzenia mowy, albo całkowity brak mowy. Najczęściej pojawiające się zaburzenia to odwracanie zaimków i echolalia.

Objawy autyzmu obejmują również łatwość mechanicznego zapamiętywania.

Wiernie zapamiętują różne informacje i wydarzenia. W przypadku schorzenia, jakim jest autyzm objawy mogą także obejmować słaby kontakt wzrokowy, urojenia i omamy.

Objawy autyzmu u dzieci obejmują brak gaworzenia i świadomych gestów po pierwszym roku życia

Dziecko nie umie mówić, po 1,5 roku. W wieku dwóch lat nie potrafi składać słów w pary, nie reaguje również na imię, traci zdolności społeczne, albo językowe. Objawy autyzmu mogą też objąć brak umiejętności bawienia się zabawkami, nadmierne porządkowanie zabawek, albo innych przedmiotów, brak uśmiechania się i upośledzenie słuchu.

W przypadku choroby, takiej jak autyzm u dzieci objawy mają charakter społeczny. dzieci rozwijaj się typowo od początku są istotami społecznymi. Zaraz po narodzinach odwracają się w kierunku głosu, chwytają palce i uśmiechają się.

Ladit 160x600

Dzieci cierpiące na autyzm nie potrafią przyswajać zwykłą ludzką codzienność brania i dawania. Inni ludzie wydają się być im obojętni. Jeśli chodzi o autyzm, objawy u dzieci często wiążą się z biernym przyjmowaniem uścisków i pieszczot.

'Dzieci wolą być same, niż w towarzystwie rówieśników czy dorosłych. Dzieci z autyzmem uczą się interpretować myśli  i uczucia innych w znacznie wolniejszym tempie. Subtelne znaki, np. uśmiech, grymas czy zmrużenie oka nic dla nich nie znaczą.

W przypadku choroby, takiej jak autyzm objawy obejmują trudność w postrzeganiu problemów z perspektywy innej osoby. Zwykle osoby cierpiące na autyzm mają kłopoty z panowaniem nad emocjami. Ich zachowanie może być odbierane jako niedojrzałe. Płacz i wybuchy słowne są częstą reakcją.

Często zachowują się nieznośnie, albo agresywnie fizycznie. Często traci kontrolę, gdy czuje się zła, albo sfrustrowana. Może niszczyć przedmioty, samookaleczać się, albo atakować innych. Niektóre dzieci wykazują stosunkowo niewielkie opóźnienie językowe.

Mogą mieć też niezwykle bogate słownictwo i rozwinięty język.

Trudno podtrzymać im rozmowę. Nie potrafią jednak interpretować sarkastycznych zwrotów. Wypowiedzi o sarkastycznym charakterze są przez nich odczytywane wprost.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • niszczyć przedmioty objawy choroby psychicznej

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.