Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Białaczka to bardzo poważna choroba, która wywołuje bardzo duże szkody w organizmie. Bardzo często chorzy nie mają pojęcia że chorują na tą chorobę.

Ladit 280x336

Choroba odznacza się niekontrolowanym wzrostem niedojrzałych białych krwinek (stąd nazwa białaczka - Leukaemia), komórek macierzystych albo limfoblastów, jakie naciekają na tkanki i narządy.

Białaczka może zaatakować niezależnie od wieku w jakim się znajdujemy ( mogą to być zarówno niemowlęta jak i starsze dzieci, młodzież czy też dorośli - nie ma w tym przypadku ściśle określonych norm wiekowych).

Możemy wyróżnić dwa typy białaczki:

  • limfatyczną
  • szpikową

Leczenie objawów białaczki może być prowadzone tylko i wyłącznie pod bardzo ścisłą kontrolą lekarską. Leczenie białaczki ziołami okazuje się pomocne jedynie wspomagająco (oczywiście wszystko musi być konsultowane ze specjalistami). Nigdy nie należy na własną rękę przyjmować środków czy też mieszanek niewiadomego pochodzenia.

W początkowych stadiach choroby bardzo przydatne mogą okazać się zioła wspomagające krew:

Ladit 160x600
  • Liść pokrzywy
  • Kwiat rumianku
  • Ziele hyzopu
  • Korzeń mniszka
  • Kłącze perzu
  • Ziele drapacza
  • Korzeń lukrecji

Dawkowanie tych ziół powinien ustalić lekarz ponieważ każdy pacjent jest inny ma zupełnie inną odporność (wyniki badań) , dlatego też to co pomogło jednej osobie może okazać się tylko niewielką pomocą dla drugiego człowieka.

Lekarz na podstawie przeprowadzanych badań może zalecić opcjonalne sporządzenie wywaru które nie zaszkodzi podczas terapii łączonej farmakologicznej.

Specjalista może również zakazać spożywania takowego wywaru mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo pacjenta.

Najlepsza opcją jest poproszenie lekarza o konsultację w sprawie korzystania z wymienionej wyżej mieszanki ziół.

Należy uświadomić sobie również fakt że zioła w tym przypadku nie gwarantują całkowitego wyleczenia choroby jaką jest białaczka!

Wspomaganie leczenia białaczki

Osoby które niestety zachorowały na białaczkę powinny bardzo szczególnie dbać o to aby zawsze być ciepło odzianym ( nie dopuszczalne są przemarznięcia). Z diety należy całkowicie wyeliminować przyprawy na bazie octu jaki i sam ocet.

Każdego dnia chorzy powinni spożywać świeże surówki warzywne, pić naturalny barszcz czerwony, pić dużo soków na bazie marchwi oraz czarnej porzeczki.

Wszystkie te zabiegi maja na celu poprawę kondycji i tak już znacznie osłabionego organizmu.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • ziola na bialaczke

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.