Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Biegunka (Diarrhoea) jest to oddawanie zbyt w znaczącej liczbie sytuacji luźnych albo płynnych stolców, spowodowane bardzo różnymi przyczynami.

Ladit 280x336

Przykład: zatruciem pokarmowym, niewłaściwym doborem potraw, schorzeniami przewodu pokarmowego, zakażeniami bakteryjnymi (dur brzuszny, czerwonka, wiosenne infekcje u dzieci).

Wygląd wydalanych stolców stanowi istotną informację. Stolce czarne, smoliste świadczą o egzystencji dużej ilości krwi pochodzącej z górnych odcinków przewodu pokarmowego (przykładowo. żołądek, dwunastnica). Stolce ze świeżą krwią , a dodatkowo śluzem wskazują na krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego (z odbytnicy). Stolce tłuszczowe, cuchnące, dowodzą upośledzenia wchłaniania pokarmów i zaburzeń w trawieniu. Stolce z ropą pojawiają się w bakteryjnych zapalnych schorzeniach jelit.

Wiele ziół jest skutecznych w różnego rodzaju biegunkach, lecz są też i takie, które nie poddają się leczeniu tymi środkami.

Powinny być wówczas przeprowadzone badania i postawiona diagnoza dla ustalenia istotnej przyczyny biegunki (Diarrhoea).

Korzeń kobylaka                   (Rad. Hydrolapathi)       100,0
Liść poziomki                       (Fol. Fragariae)             100,0
Ziele dziurawca                     (Hb. Hyperici)                 50,0
Kwiat jasnoty białej               (Flos Lamii albi)              50,0
Liść szałwii                          (Fol. Salviae)                   50,0
Kwiat rumianku                     (Anth. Chamomillae)        50,0
Liść mięty pieprzowej            (Fol. Menthae pip.)          20,0
Tannosan, mieszanka  "Herbapolu"                             100,0

Ladit 160x600

Zioła z uwagą zmieszać, przechowywać w torbie papierowej w suchym miejscu. Wsypać 2-3 łyżki stołowe do 1/2 szklanki ciepłej wody, postawić na małym ogniu, przykryć, gotować 3 min, odstawić na 10 min; pić 3/4 szklanki przecedzonego odwaru 3 razy dziennie; w ostrej biegunce odwar wykorzystuje się 4 razy dziennie, przyjmując jednocześnie tabletkę węgla (Carbo medicinalis tabl. 0,3 g).

Zalecenia praktyczne Biegunka (Diarrhoea):

1.    Nie spożywać pokarmów dających dość duże pozostałości nie strawionej celulozy i ciężko strawnych (kapusta, ogórki, pomidory, buraki, cebula), a także powodujących biegunkę (rabarbar, śliwki), potraw z puszek, zimnych napoi, białego wina (niemniej jednak nie czerwonego) i innych alkoholi, ostrych przypraw, prócz tego tłustych mięs z sosami , a oprócz tego śmietany i czekolady.
2.    Powinno się jeść: małe ilości chleba, sucharki, świeże jaja, mleko, suszone owoce, warzywa (z dokładnością umyte i świeże), ryż w różnych postaciach, kaszę gryczaną, rosoły, drób, gotowaną rybę itd.
3.    Pić lekką herbatę z dodatkiem soku z czarnej porzeczki lub czarnych jagód.
4.    Brać witaminę B complex i C. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.