Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Biegunka to najczęściej występująca choroba klasyfikowana do chorób układu pokarmowego - biegunka objawy są bardzo charakterystyczne i nie można ich pomylić z żadną inną chorobą.

Ladit 280x336

Biegunką określa się stan gdy konsystencja stolca nie jest jednorodna (przypomina płynną formę).

Początkowe objawy biegunki które zaczynają się pojawiać mogą nastąpić nagle. Wystarczy nieraz tylko pół godziny aby dopadł nas ten bardzo krępujący problem.

Typowe objawy biegunki to:

  • nagły ból brzucha
  • częste wizyty w toalecie w celu wydalania kału
  • pojawienie się stanu podgorączkowego (nieraz może to być wysoka temperatura w zależności od przyczyny zarażenia).
  • pojawiające się nudności
  • suchość w gardle
  • cuchnące gazy
  • duże wzdęcia

Jednak głównym objawem który świadczy że borykamy się z biegunką jest niestała konsystencja wydalanego kału.

Ladit 160x600

Przyczyn pojawienia się biegunki może być bardzo wiele jednak za każdym razem choroba ta przysparza bardzo duży dyskomfort i zakłopotanie. Biegunka jest szczególnie groźna gdy pojawia się u niemowląt oraz starszych osób  ponieważ może dojść do znacznego odwodnienia organizmu. Do biegunki dochodzi w momencie gdy nasz organizm próbuje walczyć z bakteriami (toksynami) które dostały się do układu pokarmowego.

Biegunka może utrzymywać się nawet kilka dni bądź też miesięcy dłuższe biegunki mogą świadczyć o innych chorobach które rozwijają się w ciele. Bardzo często dzieje się tak jeśli dochodzi do ostrego zapalenia jelit, guzów w jelitach (możliwe pojawienie się śladowych bądź też dużych ilości krwi).

Standardowo pojawiające się biegunki można zatamować poprzez zastosowanie przez jakiś czas ścisłej diety która ma charakter lekko strawny (ryż,warzywa gotowane na parze).

Biegunka objawy które utrzymują się przez długi czas są pierwszym sygnałem aby udać się koniecznie do lekarza specjalisty.

Nie jest to choroba śmiertelna! Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.