Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Biustonosz jest bardzo ważną częścią garderoby. Coraz częściej mówi się o sztuce prawidłowego dobierania biustonosza zwanej braftfittingiem.

Niestety wielu Polkom pojęcie to nadal jest obce. nNieprawidłowo dobrany biustonosz prowadzi do deformacji piersi.

Dlatego powszechnie przyjął się pogląd, że chcąc zadbać o zdrowie biustu należy nosić prawidłowo dobrane biustonosze.

Kupowanie biustonoszy na oko, albo przymierzanie ich na ubraniu jest poważnym błędem.

Biustonosz ? obowiązkowa przymiarka

Nigdy nie należy kupować biustonoszy bez wcześniejszego przymierzenia. Większość Polek kupuje bieliznę na targowiskach, ponieważ tam jest najtaniej.

Chińskie wyroby i produkty niewielkich i niezbyt znanych polskich firm krawieckich są dostępne w bardzo przystępnej cenie.

Rozmiar biustonosza

Do szycia biustonoszy wykorzystuje się współcześnie bardzo delikatne tkaniny. Powinny być one idealnie dostosowane do indywidualnego kształtu piersi.

Problem z zakupem stanika mogą mieć szczupłe kobiety z dużym biustem, a także kobiety z małym biustem, ale dużym obwodem pod piersiami.

Biustonosz powinien być noszony już przez młode dziewczęta. W przeciwnym razie jest duże ryzyko wystąpienia deformacji i mogą pojawić się problemy z doborem bielizny.

Biustonosz a zdrowie piersi i ciała

Biustonosz nie powinien być za luźny w obwodzie, ponieważ zapięcie przesuwa się wówczas wysoko na plecy, co prowadzi do opadania miseczek. Z drugiej strony nie wolno nosić zbyt ciasnego biustonosza. Może on prowadzić do bólu żeber i nerwobóli.

Bardzo negatywny wpływ na zdrowie mają fiszbiny i uciskające druty. Długotrwale utrzymujący się ucisk prowadzi do rozrostu tkanki włóknistej.

W konsekwencji powstają zniekształcenia. Nieprawidłowo noszony biustonosz w ogóle nie powinien być noszony - czyli najprościej mówiąc kobieta która ma idealnie dopasowany biustonosz nie powinna odczuwać że ma go na sobie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.