Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Biustonosz jest bardzo ważną częścią garderoby. Coraz częściej mówi się o sztuce prawidłowego dobierania biustonosza zwanej braftfittingiem.

Ladit 280x336

Niestety wielu Polkom pojęcie to nadal jest obce. nNieprawidłowo dobrany biustonosz prowadzi do deformacji piersi.

Dlatego powszechnie przyjął się pogląd, że chcąc zadbać o zdrowie biustu należy nosić prawidłowo dobrane biustonosze.

Kupowanie biustonoszy na oko, albo przymierzanie ich na ubraniu jest poważnym błędem.

Biustonosz ? obowiązkowa przymiarka

Nigdy nie należy kupować biustonoszy bez wcześniejszego przymierzenia. Większość Polek kupuje bieliznę na targowiskach, ponieważ tam jest najtaniej.

Chińskie wyroby i produkty niewielkich i niezbyt znanych polskich firm krawieckich są dostępne w bardzo przystępnej cenie.

Rozmiar biustonosza

Do szycia biustonoszy wykorzystuje się współcześnie bardzo delikatne tkaniny. Powinny być one idealnie dostosowane do indywidualnego kształtu piersi.

Ladit 160x600

Problem z zakupem stanika mogą mieć szczupłe kobiety z dużym biustem, a także kobiety z małym biustem, ale dużym obwodem pod piersiami.

Biustonosz powinien być noszony już przez młode dziewczęta. W przeciwnym razie jest duże ryzyko wystąpienia deformacji i mogą pojawić się problemy z doborem bielizny.

Biustonosz a zdrowie piersi i ciała

Biustonosz nie powinien być za luźny w obwodzie, ponieważ zapięcie przesuwa się wówczas wysoko na plecy, co prowadzi do opadania miseczek. Z drugiej strony nie wolno nosić zbyt ciasnego biustonosza. Może on prowadzić do bólu żeber i nerwobóli.

Bardzo negatywny wpływ na zdrowie mają fiszbiny i uciskające druty. Długotrwale utrzymujący się ucisk prowadzi do rozrostu tkanki włóknistej.

W konsekwencji powstają zniekształcenia. Nieprawidłowo noszony biustonosz w ogóle nie powinien być noszony - czyli najprościej mówiąc kobieta która ma idealnie dopasowany biustonosz nie powinna odczuwać że ma go na sobie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.