Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Sposoby na ból zęba są różne, ale najlepszym jest bez wątpienia wizyta u stomatologa. Jeżeli nie ma takiej możliwości można skorzystać z innej metody.

Ladit 280x336

Domowy sposób na ból zęba to goździki. Są nierozkwitłymi wysuszonymi pąkami drzewa goździkowego. Stosuje się je głównie w roli przypraw, ale bardzo dobrze sprawdzają się też w leczeniu bólu różnego pochodzenia.

Maja działanie antyseptyczne. Jeżeli więc nie wiesz co na ból zęba, wybierz rozgniecione goździki i przyłóż je do bolącego miejsca. Można również wykorzystać olejek goździkowy, którym smaruje się bolące miejsce.

Na zapalenie zęba może jednak nie pomóc. Wówczas trzeba udać się do stomatologa. Leczenie kanałowe jest metodą terapii nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, polegającą na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory oraz kanałów zębowych.

Leczenie bólu zęba w tym przypadku polega na wypełnieniu go materiałem zastępczym.

 

Z reguły wykorzystuje się gutaperkę. Leczenie bólu zęba za pomocą metody opisanej wyżej następuje w znieczuleniu. Kanały zęba są dezynfekowane i wypełniane gutaperką. Leczenie bólu zęba odbywa się pod kontrolą radiologiczną i pod mikroskopem operacyjnym.

Ladit 160x600

Jeżeli ząb jest prawidłowo wyleczony, pozostaje w jamie ustnej bardzo długo, nie dając żadnych dolegliwości, takich jak ból zęba. Leczenie endodontyczne, które zostanie przeprowadzone nieprawidłowo może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Prowadzi to do konieczności ekstrakcji zęba. Powikłaniem po leczeniu kanałowym może być ból zęba.

Leczenie endodontyczne może bowiem prowadzić do przepchania materiału do wnętrza zatoki szczękowej. Poza tym, także brak zagojenia się zmian okołowierzchołkowych może wywołać ból zęba.

Leczenie kanałowe jest skuteczne, ale może prowadzić do powikłań, zarówno w czasie leczenia, jak również po jego zakończeniu.
Działem stomatologii zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób miazgi zęba, a także rozpoznawaniem i terapią chorób dotyczących tkanek okołowierzchołkowych jest endodoncja.

Wspomniane wyżej leczenie kanałowe jest podstawową metodą leczenia stosowaną w zakresie endodoncji. Wykonuje się je za pomocą cienkich narzędzi umożliwiających piłowanie i penetrowanie.

Współcześnie stosuje się także endometry i mikroskopy operacyjne. Stosuje się je do kontroli leczenia. Mikroskopy endodontyczne pozwalają na wykonanie precyzyjnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Poza leczeniem z mikroskopem i endometrem stosuje się diagnostykę RTG. Leczenie endodontyczne zaleca się w przypadku głębokich ubytków próchniczych, a także martwicy miazgi.

Znajduje również zastosowanie w przypadku złamań lub zwichnięć zęba. Nie można zastosować tej metody w przypadku, gdy chory cierpi dodatkowo na zaburzenia metaboliczne lub choroby układu sercowo - naczyniowego.  Jedna odpowiedź do “Ból zęba leczenie”

  1. Fabuła bliska każdemu, rekomenduję literaturę

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.