Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Ból zęba- ten rodzaj bólu dotyka niemal każdego z nas niezależnie od wieku czy też rasy. Najczęściej przyczyną bólu zęba jest nieprawidłowo prowadzona higiena jamy ustnej.

Ladit 280x336

Tym samym zaniedbania w higienie jamy ustnej prowadzą do pojawienia się nadwrażliwości zębów (wzmożone reakcję naprzemienne na posiłki ciepłe lub też zimne - mogą potęgować ból bądź też go zmniejszać).

Podczas nieprawidłowej higieny jamy ustnej oraz złych nawyków żywieniowych pojawia się próchnica. Nieleczona próchnica czy też nadwrażliwość zębów może doprowadzić do znaczących problemów z dziąsłami bądź też ogólnych zakażeń.

Gdy posiadamy ubytki w zębach bardzo często towarzyszy nam silny pulsujący ból, nigdy nie wiemy konkretnie który ząb powoduje to odczucie ponieważ bóle zębów - promieniują ( dlatego też mamy wrażenie że boli nas zdrowy ząb , gdy przyczyną bólu jest znajdujący się obok niego ząb z ubytkiem np. próchniczym).

Bardzo często ból rozchodzi się w kierunku ucha, powodując dodatkowy ból głowy.  Ból zęba znacznie utrudnia funkcjonowanie, przeszkadza nam w piciu, rozmowie, jedzeniu czy też podczas snu. Bardzo często ból zęba jest przyczyną wielu nieprzespanych nocy. Taki ból może również powodować ogólne rozdrażnienie i apatię.

Gdy dochodzi do zapalenia dziąseł bądź też pojawienia się wydzieliny ropnej w dziąśle bardzo często towarzyszy temu opuchlizna - najczęściej możemy zauważyć ją na policzku od strony bolącego nas zęba.

Ladit 160x600

Natomiast jeżeli mamy do czynienia z nadwrażliwością zębów doskwiera nam najczęściej przeszywający ostry ból, bardzo często odczuwany jako kujący.  Należy pamiętać o tym że nasze zęby reagują również na czynniki zewnętrzne bardzo często bywa tak że odrobina powietrza która dostanie się do ubytku wywołuje przerażający ból odpowiedzialne są za to kanaliki zębowe oraz odsłonięte szyjki zębowe.

Jednak najczęstszym powodem bólu zęba jest próchnica. Próchnica najczęściej pojawia się pomiędzy szczelinami zębów bądź też bezpośrednio na szkliwie zęba. Gdy zauważymy małe czarne plamki na swoich zębach niezwłocznie powinniśmy się udać do stomatologa ponieważ na pozór mała niewinna plamka może przysporzyć nam wiele bólu - lepiej zapobiegać rozwojowi próchnicy gdy jest w małym stadium.

Nieleczone ubytki mogą doprowadzić do tego iż przez bakterie zostanie zaatakowana miazga zębów a to jest już poważny problem.

Gdy dojdzie do takiej sytuacji możemy mieć problemy z powiększonymi węzłami chłonnymi w okolicach szyi bądź też żuchwy. Gdy pojawi się ból należy niezwłocznie umówić się na wizytę u stomatologa leki przeciwbólowe tylko tłumią ból jednak nie leczą przyczyny.

Bólu zęba nie należy nigdy lekceważyć ponieważ może dojść do obumarcia zęba ( co skutkuje jego wypadnięciem i znacznym obniżeniem odporności naszego organizmu), bądź też zakażeniem kości szczękowej.

W bólu może ulżyć nam schłodzony napar z mięty - trzymamy go w ustach. Możemy również ulżyć sobie poprzez płukanie jamy ustnej zimną wodą.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • ból zęba przyczyny
  • przyczyny bólu zęba
  • ból zęba objawy
  • Bol zeba skutki
  • co powoduje bol zeba

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.