Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy bólów krzyża mogą występować pod wpływem oddziaływania wielu czynników, takich jak wiek, czynniki psychiczne, słaba kondycja i otyłość.

Ladit 280x336

Do pojawienia się symptomów mogą przyczynić się także czynniki psychiczne, do jakich można zaliczyć depresję i przewlekły stres. Palenie papierosów, wykonywana praca oraz współistnienie innych chorób również mogą powodować nasilenie się i występowanie objawów.

Objawy bólów krzyża pojawiają się z reguły u osób w wieku 30-60 lat. Dolegliwości, o których mowa doświadcza około 80% ludzi.

Objawy bólów krzyża mogą mieć różny charakter, zależny między innymi od czasu trwania, natężenia i lokalizacji. Ból krzyża objawy może mieć krótkotrwałe i ustępujące po kilku dniach. Może utrzymywać się przez długi czas, nawet do kilku miesięcy.

Bóle krzyża objawy mogą mieć związane z bardzo silnym i rwącym dyskomfortem blokującym ruch kręgosłupa. Bóle krzyża mogą mieć też charakter tępego pobolewania.

Bóle krzyża objawy mogą mieć powiązane z gorączką, bólem wielu stawów i utratą masy ciała. Stosowane leki i współistniejące choroby mogą powodować bóle krzyża. Objawy mogą nasilać się w czasie ruchu, albo w spoczynku, przy zgięciu, albo wyprostowaniu pleców.

Ladit 160x600

W niektórych przypadkach ból krzyża jest wywołany przez kichanie i kaszel. Może pojawiać się nad ranem.

 

Ból nieswoisty  jest powiązany z przeciążeniem struktur współtworzących kręgosłup. Nie można przypisać mu konkretnej przyczyny. Zwykle pojawia się po wysiłku fizycznym, albo w wyniku niewielkiego urazu. Jego nasilenie zmniejsza się w spoczynku.

Ból nieswoisty jest najsilniej odczuwany w dolnej części kręgosłupa. Może też promieniować po stronie zewnętrznej uda, aż do wysokości kolan. Najczęściej mija w ciągu kilku dni. Ból krzyża może być związany z zespołem korzeniowym, albo zwężeniem kanału kręgowego.

Dolegliwości bólowe zwykle mogą być wywołane uciskiem rdzenia kręgowego, albo nerwów, które z niego wychodzą. Może przybrać postać zespołu korzeniowego, zespołu ogona końskiego lub chromania przestankowego neurogennego. Zespół korzeniowy promieniuje do obszaru kończyny, który był zaopatrywany przez drażnione nerwy.

Towarzyszy temu drętwienie i mrowienie oraz znaczne osłabienie siły mięśniowej okolicy zajętej chorobą. Znacząco nasila się podczas zginania tułowia oraz podczas kaszlu i kichania.

Zespół ogona końskiego polega na pojawieniu się rozległych zaburzeń czucia i ruchu w obrębie krocza, a także obu kończyn dolnych. Towarzyszą temu również zaburzenia stolca i oddawania moczu. W takich przypadkach konieczna jest interwencja chirurga.

W przeciwnym razie może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia nerwów. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.