Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy bradykardii skutkują tym, że tętno jest zbyt wolne, albo nieregularne. Najbardziej charakterystyczne objawy bradykardii to zawroty głowy oraz płytki oddech.

Ladit 280x336

Objawy bradykardii, o których mowa wyżej pojawiają się nawet w przypadku normalnej aktywności, albo niewielkiego wysiłku. Jeżeli bradykardia objawy ma wyjątkowo uciążliwe i nasilone stosuje się rozrusznik regulujący rytm pracy serca i umożliwiający powrót do normalnego życia.

Bradykardia objawy ma również związane z uczuciem skrajnego wyczerpania i omdleniami. W przypadku choroby takiej, jak bradykardia objawy mogą wynikać z wrodzonej wady serca, niektórych schorzeń lub leków kardiologicznych, naturalnego procesu starzenia, albo bloku serca, a także z zaburzeń pracy naturalnego mechanizmu pobudzania serca.

W związku z tym, że bradykardia jest nieodłącznie związana z sercem i jego funkcjonowaniem, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej. Serce człowieka jest centralnym narządem układu krwionośnego znajdującym się w klatce piersiowej, a dokładniej mówiąc wewnątrz worka osierdziowego.

Funkcjonowanie serca można porównać do pompy zalewowo - tłoczącej.

 

Zadaniem serca jest utrzymanie optymalnego przepływu krwi przez tkanki. Ludzkie serce składa się z czterech jam, w tym z dwóch przedsionków i dwóch komór. Zadaniem prawego przedsionka jest zbieranie krwi z całego organizmu.

Ladit 160x600

Krew przechodzi z niego do prawej komory. Ta z kolei tłoczy krew do płuc przez pień płucny. Krew z płuc wpływa do lewego przedsionka, stamtąd do komory lewej, która z kolei tłoczy krew do obwodowych tkanek.

Serce zaczyna bić już dwudziestego peirwszego dnia od momentu poczęcia. Krew krąży wówczas w stosunkowo prostym i zamkniętym układzie naczyń, który jest oddzielny od układu krążenia matki. Cykl pracy serca, zwany także cyklem hemodynamicznym jest indukowany przez układ bodźcoprzewodzący serca.

Pobudza on kardiomiocyty do skurczu we właściwej kolejności, wymuszając tym samym przepływ krwi. Warto wiedzieć, że na układ bodźcoprzewodzący wpływa także układ autonomiczny. Przesyłane przez niego impulsy regulują rytm serca, a także dbają o to, aby był dostosowany do aktualnych potrzeb ustroju. Początek cyklu pracy serca to pauza, w czasie której przedsionki i komory serca znajdują się w stanie rozkurczu.

Krew pod wpływem różnicy ciśnienia przedostaje się z głównych i płucnych żył do przedsionków, aby stamtąd przedostać się do komór. Następnie ma miejsce skurcz przedsionków, który zwiększa ciśnienie w tych strukturach anatomicznych powodując dopchnięcie kolenej porcji krwi do komór. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.