Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Chlamydia leczenie ma oparte na antybiotykoterapii. Odpowiednie stosowanie leków oraz szybkie podjecie leczenia gwarantują sukces w walce z bakteriami oraz pozwalają zapobiec możliwym powikłaniom zakażenia.

Ladit 280x336

W przypadku choroby wenerycznej, jaką jest chlamydia leczenie opiera się na stosowaniu Doksycykliny lub Azytromycyny. Drugi ze środków farmaceutycznych jest zalecany kobietom w ciąży. Leczenie chlamydii u kobiet w ciąży jest dodatkowo ściśle nadzorowane przez lekarza.

Jeśli chodzi o chorobę weneryczną, taką jak chlamydia leczenie wymaga powstrzymani się od współżycia przez obu partnerów. Leczenie chlamydii azytromycyną jest bardzo proste. Antybiotyk jest zażywany jednorazowo, w dużej dawce równej 1000 mg.

Zwykle to wystarcza, aby skutecznie pokonać infekcji. Należy zaznaczyć, że każda osoba różnie reaguje na leki. W przypadku, kiedy azytromycyna okaże się niezbyt skuteczna, zaleca się zastosowanie doksycykliny. Leczenie chlamydii doksycykliną trwa tydzień.

Antybiotyk należy zażywać dwa razy dziennie po 100 mg. Doksycyklina jest organicznym związkiem chemicznym. Należy do grona półsyntetycznych antybiotyków z grupy tetracyklin. W przeciwieństwie do innych tetracyklin o wiele lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego. Charakteryzuje się również mniejszą nefrotoksycznością.

Ladit 160x600

Jest skuteczna nawet w walce z bakteriami opornymi na tetracykliny

Doksycyklina działa w ten sposób, że hamuje rybosomalną biosyntezę białka, ponieważ wiąże się z podjednostką rybosomalną S30. Blokuje wiązanie między tRNA i kompleksem rybosomu. Okres działania doksyckyliny wynosi około szesnastu godzin.

Następnie zostaje wydalona z żółcią. Przenika z krwi do jelita grubego, dlatego można ją stosować w leczeniu chorych cierpiących na niewydolność nerek. W przeciwieństwie do innych leków należących do grona tetracyklin charakteryzuje się znacznie dłuższym okresem działania, dlatego jej dawkowanie musi być nieco inne. Doksycyklina jest stosowana nie tylko w leczeniu chlamydii. Znalazła również zastosowanie w dermatologii i otolaryngologii.

Azytromycyna jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grona antybiotyków makrolidowy, należącym do grupy azalidów o działaniu bakteriostatycznym hamującym syntezę białek bakteryjnych. Jego charakterystyczną cechą jest wysoka koncentracja w zakażonych tkankach oraz dość długi okres półtrwania.

Hamuje biosyntezę białek powodując tym zahamowanie rozwoju bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój zakażenia. Pozwala skutecznie pozbyć się choroby.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • doksycyklina chlamydia
  • powikłana chlamydia summamed dawka

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.