Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Najnowsze badania wskazują, że chlamydia jest najbardziej powszechną chorobą przenoszoną drogą płciową.

Ladit 280x336

Najwięcej chorych jest wśród mężczyzn między 20. a 30. rokiem życia. Infekcja jest bardzo trudna do rozpoznania. Zazwyczaj chory zdaje sobie  z zakażenia dopiero, gdy dochodzi do powikłań. Objawy nie są charakterystyczne, dlatego chorobę można łatwo pomylić z innymi schorzeniami.

Nie należy stawiać więc diagnozy samodzielnie. W przypadku zaobserwowania poniższych objawów, należy udać się do lekarza, który rozpozna chorobę i rozpocznie odpowiednie leczenie. Chlamydia objawy u kobiet ma nieco inne niż u mężczyzn. Głównym symptomem jest zwiększona wydzielina pochwy.

Pojawia się po jednym lub dwóch tygodniach od stosunku z osobą zarażoną bakteriami chlamydii. Ropne upławy to pierwsze objawy chlamydii, a ściślej mówiąc zapalenia szyjki macicy, które jest konsekwencją zachorowania. Kolejny objaw to ból w podbrzuszu i w lędźwiach. Bardzo często pojawia się po stosunku, albo w trakcie. Może towarzyszyć mu krwawienie, albo krwawienie międzymiesiączkowe.

Chlamydia - objawy u kobiet ma także związane z układem moczowym

Często przejawia się uciążliwym zapaleniem układu moczowego. Świąd i pieczenie w trakcie oddawania moczu, trudności z oddaniem moczu to główne symptomy towarzyszące zapaleniu układu moczowego. Inne objawy chlamydii to mdłości i stan gorączkowy.

Ladit 160x600

Pojawiają się dopiero wtedy, gdy chlamydia nie jest leczona przez długi czas. Chlamydia objawy u mężczyzn ma bardzo zróżnicowane. U około 25% mężczyzn zakażonych chlamydią nie występują żadne symptomy. Objawy chlamydii, które mogą wystąpić to świąd i pieczenie podczas oddawania moczu. Są odczuwane w ujściu cewki moczowej. Poza tym towarzyszy temu wydzielina z cewki moczowej, która pojawia się zwykle około 1 - 3 tygodni po zakażeniu bakterią.

Wydzielina zwykle jest śluzowa, rzadziej ma konsystencję ropną. Jeżeli zakażenie jest nieleczone przez długi czas, to pojawia się ból i obrzęk jąder prowadzące do zapalenia najądrza. U kobiet i u mężczyzn uprawiających seks analny, chlamydia może spowodować stan zapalny odbytu.

Stosunki oralne prowadzą zaś do zapalenia gardła. Powszechność chlamydii jest na tyle duża, że lekarze zalecają wykonanie testu na obecność tej bakterii co najmniej raz w roku, osobom, które nie mają stałego partnera.

Bujne życie seksualne bardzo sprzyja zakażeniu. Wykonywanie testów kontrolnych sprawdzających obecność chlamydii jest ważne nie tylko dla własnego zdrowia, ale także dla zdrowia partnerów seksualnych Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.