Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie choroby Cushinga polega przede wszystkim na zniszczeniu operacyjnym gruczolaka, za pomocą promieni jonizujących, albo lasera. Leczenie choroby Cushinga jest zależne od objawów, a także towarzyszących im zmian biochemicznych.

Ladit 280x336

Zostaje ustalone dokładnie przez lekarza prowadzącego. Leczenie choroby Cushinga co do zasady jest operacyjne, ponieważ to najbardziej skuteczna metoda. Nie zawsze jednak przeprowadzenie operacji jest możliwe u pacjenta, u którego została stwierdzona Choroba Cushinga.

Leczenie wymaga wówczas zastosowania radioterapii lub farmakoterapii. W przypadku schorzenia, jakim jest choroba Cushinga, leczenie może polegać na miejscowej radioterapii. Należy jeszcze wspomnieć o terapii farmakologicznej stosowanej u osób cierpiących na schorzenie, takie jak choroba Cushinga.

Leczenie wymaga zastosowania leków, które hamują syntezę steroidów nadnerczowych. Radioterapia jest metodą leczenia wykorzystującą lecznicze właściwości promieniowania jonizującego, stosowaną w terapii chorób nowotworowych.

Radioterapia jest także wykorzystywana w przypadku wystąpienia rozsianego procesu nowotworowego, w celu złagodzenia bólu towarzyszącego chorobie.

 

Radioterapia onkologiczna należy do grona samodzielnych specjalności lekarskich. Radioterapia może mieć charakter brachyterapii lub teleradioterapii. Brachyterapia polega na leczeniu z zastosowaniem źródła promieniowania, które znajduje się w bezpośrednim kontakcie z nowotworem.

Ladit 160x600

Z kolei teleradioterapia jest oparta na leczeniu nowotworowej choroby z zastosowaniem źródła promieniowania jonizującego, które jest umieszczone w określonej odległości od tkanek guza. Radioterapia może mieć charakter radykalny, paliatywny lub objawowy, w zależności od tego, w jakim celu i w jakim przypadku jest stosowana.

Radioterapia radykalna jest ukierunkowana na zniszczenie nowotworu i ma na celu napromieniowanie okolicy guza, albo samego nowotworu. Radioterapię paliatywną stosuje się w przypadkach nieuleczalnych i jest ona skoncentrowana na złagodzeniu bólu towarzyszącego chorobie nowotworowej. Z kolei radioterapia objawowa jest ukierunkowana na łagodzenie bólu wywołanego przerzutami nowotworowymi.

W farmakoterapii stosuje się między innymi ketokonazol, który jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do leków przeciwgrzybiczych. Wykazuje on także działanie hamujące syntezę steroidów nadnerczowych. Leczenie za pomocą tego środka farmakologicznego jest możliwe tylko w sytuacji, gdy konieczne jest przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego, a także u chorych, którzy nie mogą być operowani.

Przeciwwskazaniem do zastosowania ketokonazolu jest między innymi ciąża i nadwrażliwość na lek. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.