Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Choroba Hashimoto objawy ma podobne do niedoczynności tarczycy. Warto wiedzieć, że nieleczona może prowadzić do zaburzeń pracy gruczołu produkującego tyroksynę.

Ladit 280x336

Choroba Hashimoto objawy miewa ukryte, stąd niewiele osób chorujących na nią zdaje sobie z tego sprawę. Schorzenie jest zaliczane do chorób o charakterze postępowym. Zwykle diagnoza następuje wtedy, gdy u pacjenta pojawią się poważne problemy z tarczycą.

Choroba Hashimoto, objawy ma związane z nastrojem

Chory jest nieustannie zmęczony, przygnębiony i rozdrażniony. Kobiety skarżą się na problemy z utrzymaniem wagi, suchość skóry, wydłużanie się czasu trwania miesiączki oraz problemy z zaparciami. Są to najczęstsze objawy choroby Hashimoto, które skłaniają do wizyty u lekarza.

Na konsultację lekarską powinny się też zdecydować te osoby, które odczuwają złą tolerancję organizmu na zimno, a także mają problem z podwyższonym cholesterolem. Objawy choroby Hashimoto nie są zatem specyficzne. Bardzo często schorzenie jest diagnozowane na postawie obserwacji chorego, zmian w gruczole tarczycy i zbyt niskim stężeniem hormonów tarczycy, co jest widoczne w wynikach badania krwi.

Ladit 160x600

Zdaniem lekarzy to,  jak szybko zostaną zauważone objawy choroby Hashimoto nie ma wpływu na jej przebieg

Niemniej jednak rokowania są lepsze, jeśli zostanie wcześnie rozpoznana i leczenie będzie szybko wdrożone.  Jeśli nasila się choroba hashimoto objawy stają się uciążliwe, a stan chorego znacznie się pogarsza, lekarz interweniuje wprowadzając specjalną terapię farmakologiczną.

Objawy hashimoto skłaniające do rozpoczęcia leczenia to przede wszystkim zmiany postępujące w tarczycy. W  przeciwnym razie, może dojść do zaniku gruczołu i zmian w gospodarce hormonalnej całego organizmu. Choroba, o której mowa jest przewlekła i nieuleczalna. Farmakoterapia oparta na podaży syntetycznego hormonu powinna być prowadzona przez całe życie.

Zdaniem niektórych lekarzy, limfocytarne zapalenie gruczołu tarczowego może wywoływać rozwój nowotworów, albo uszkodzenie mózgu. Należy jednak zaznaczyć, że są to rzadko spotykane sytuacje. Zapalenie tarczycy typu Hashimoto może być związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworu w obrębie tarczycy. Połowa osób cierpiących na chłoniaka, chorowała na zapalenie typu Hashimoto.

U większości chorych stwierdzono występowanie cech sprzyjających rozwojowi tej choroby. Poza tym w grupie chorych na schorzenie Hashimoto można zaobserwować znacznie wyższe prawdopodobieństwo zachorowania na raka brodawkowatego gruczołu tarczycowego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.