Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Rozpoznanie choroby Heinego - Medina jest możliwe w oparciu o badania wirusologiczne, które pozwolą potwierdzić obecność wirusa, bądź też kontakt z drobnoustrojem.

Ladit 280x336

Bardzo duże znaczenie ma stwierdzenie zmian w płynie mózgowo - rdzeniowym w postaci porażennej. W wielu przypadkach dochodzi do podwyższenia ciśnienia płynu mózgowo - rdzeniowego oraz zwiększenia liczby komórek.

W początkowej fazie rozwoju choroby dochodzi do zwiększenia ilości leukocytów wielojądrzastych i limfocytów. W trzecim, a najpóźniej w czwartym tygodniu choroby, można zaobserwować wzrost poziomu białka w płynie mózgowo - rdzeniowym.

Leczenie choroby Heinego Medina ma jedynie charakter objawowy, ponieważ nie istnieje lek, który mógłby zlikwidować przyczynę schorzenia. Chory powinien mieć zapewniony spokój. Bardzo ważne jest także właściwe ułożenie kończyn.

Pozwala to zapobiegać przykurczom mięśniowym. Leczenie choroby Heinego Medina wymaga stosowania ciepłych okładów, które znacząco łagodzą bóle mięśniowe. Jeżeli chory cierpi na zaburzenia oddychania, powinien zostać skierowany do specjalnego ośrodka.

Ladit 160x600

Choroba Heinego Medina leczenie charakteryzuje się głównie łagodzeniem bólu

 

W przypadku, gdy zostanie stwierdzona choroba Heinego Medina, leczenie ma charakter farmakologiczny. Choremu podaje się głównie preparaty przeciwbólowe. W związku z powikłaniami, jakie może spowodować choroba Heinego Medina, leczenie powinno zostać podjęte jak najwcześniej, ale nie daje gwarancji, że chory wróci do całkowitej sprawności, ponieważ zależy to od postaci klinicznej.

W przypadku schorzenia, jakim jest choroba Heinego Medina, leczenie jest ukierunkowane wyłącznie na złagodzenie cierpienia chorego. Jedynym sposobem na zapobieganie chorobie, o której mowa, są obowiązkowe szczepienia ochronne.

Pierwsza dawka szczepionka jest podawana domięśniowo, albo śródskórnie w trzecim bądź czwartym miesiącu życia dziecka. Po sześciu lub ośmiu tygodniach od pierwszej dawki można podawać kolejną inaktywowaną szczepionkę. Ostatnia szczepionka jest wprowadzana w drugim roku życia.

Podaje się ją podskórnie lub domięśniowo. Gdy dziecko ukończy sześć lat, konieczne jest podanie doustnie pierwszej dawki przypominającej.

W chorobie Heinego - Medina ogólna śmiertelność wynosi kilka procent. Porażenia ustępują w zależności od rozległości i nasilenia zmian chorobowych. W niektórych przypadkach objawy cofają się bardzo szybko, a w innych powoli.

Symptomy nie zawsze ustępują całkowicie. W ciągu kilku pierwszych tygodni choroby  Heinego - Medina zwykle pojawiają się zaburzenia oddychania, dlatego konieczne jest monitorowanie częstości, miarowości i głębokości oddechów. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.