Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy choroby Leśniowskiego - Crohna początkowo są bardzo niespecyficzne, a sama choroba ma dość łagodny przebieg. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach objawy choroby Leśniowskiego Crohna są gwałtowne i związane z powstawaniem toksycznego rozdęcia okrężnicy.

Ladit 280x336

Główne objawy choroby Leśniowskiego - Crohna to przewlekła biegunka, bóle brzucha koncentrujące się głównie w prawym nadbrzuszu i niedrożność jelit. Choroba Leśniowskiego - Crohna objawy  może mieć również związane z guzowatym oporem w jamie brzusznej oraz ze zmianami okołoodbytnicznymi.

Należy dodać, że u dzieci choroba Leśniowskiego - Crohna objawy miewa związane z zahamowaniem wzrostu. Inne symptomy, które mogą wystąpić to spadek masy ciała spowodowany wyniszczeniem organizmu, gorączka, męczliwość i osłabienie.

Należy dodać, że w przypadku schorzenia, takiego jak choroba Leśniowskiego - Crohna objawy mogą mieć charakter pozajelitowy, związany ze skórą, stawami lub narządem wzroku.

Jelito cienkie jest najdłuższą częścią przewodu pokarmowego leżącą między żołądkiem a jelitem grubym.

 

Jest od niego oddzielone zastawką krętniczo - kątniczą. W obrębie jamy brzusznej jelito cienkie obejmuje okolicę podbrzuszną, pępkową i obie okolice biodrowe. Częściowo może obejmować miednicę małą.

Ladit 160x600

Średnia długość jelita cienkiego wynosi od pięciu do sześciu metrów. Średnica jelita określana także mianem światła, wynosi około 3 cm. Jelito cienkie można podzielić na trzy podstawowe części, w tym dwunastnicę, jelito czcze i kręte.

Jelito czcze przechodzi w jelito kręte bez wyraźnej granicy.Główną funkcją jelita cienkiego jest wchłanianie wartości odżywczych. Wewnętrzna część jelita jest pokryta wypustkami wchłaniającymi strawiony pokarm. Stamtąd przechodzi on do organizmu.

Jelito grube jest końcowym odcinkiem jelita kręgowców, który łączy jelito cienkie z odbytem. W tej części układu pokarmowego odbywa się końcowa faza formowania kału. Błona śluzowa jelita grubego wcale nie tworzy kosmków jelitowych. Charakteryzuje się tym, że jest silnie pofałdowana.

Zwiększa to jego powierzchnię. W jelicie grubym dochodzi do końcowego etapu wchłaniania wody, soli mineralnych i elektrolitów z resztek pokarmu. Jelito grube ssaków można podzielić na kilka części, w tym jelito ślepe, okrężnicę i odbytnicę. Jelito ślepe zwane kątnicą jest miejscem z którego wychodzi wyrostek robaczkowy.

Leży wewnątrz otrzewnej. Okrężnica dzieli się na wstępnicę, zstępnicę i esicę. Z kolei odbytnica zwana jelitem prostym leży na zewnątrz otrzewnej Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.