Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Choroba wrzodowa objawy ma związane z bólem, który promieniuje z nadbrzusza. Zwykle pojawia się 1-3 godziny po posiłku, albo na czczo, w zależności od tego, czy wrzody dotyczą żołądka, czy dwunastnicy.

Ladit 280x336

Choroba wrzodowa objawy ma związane także z występowaniem zgagi, nudności i wymiotów.

Objawy choroby wrzodowej obejmują odbijanie treści pokarmowej pozostawiające gorzki lub kwaśny posmak w ustach. Choroba wrzodowa objawy ma związane z brakiem łaknienia i uczuciem niesmaku w ustach, co prowadzi do spadku masy ciała.

Objawy choroby wrzodowej obejmują naprzemiennie występujące zaparcia i biegunki, co jest skutkiem zaburzenia perystaltyki jelit. Objawy choroby wrzodowej dotyczą także występowania wzdęć i czkawki. Nudności są nieprzyjemnym i niebolesnym, lecz subiektywnym odczuciem silnej potrzeby zwymiotowania.

Nudnościom mogą towarzyszyć tachykardia i ślinotok, a także potliwość i zblednięcie skóry. Zwykle poprzedzają i zwiastują odruchy wymiotne lub wymioty. Mogą występować niezależnie od nich. Wymioty są  gwałtownym wyrzutem treści pokarmowej z żołądka na zewnątrz, przez przełyk i jamę ustną.

Treść pokarmowa przemieszcza się ku górze w wyniku bardzo silnych skurczów mięśni brzucha, klatki piersiowej i przepony.

 

Nudności bardzo często poprzedzają wymioty, albo im towarzyszą. Wymioty są odruchem obronnym organizmu, ale ich przyczyny nie zawsze są związane ze schorzeniami przewodu pokarmowego. Wymioty, których przyczyny pozostają nieznane, noszą nazwę wymiotów czynnościowych.

Ladit 160x600

Zaparcie jest potocznie zwane obstrukcją i zatwardzeniem. Objaw polega na utrudnionej, albo nieczęstej defekacji. W skrajnych przypadkach bywa śmiertelne. Zdrowe osoby zazwyczaj oddają do 2 dobrze uformowanych stolców dziennie, albo co drugi dzień.

Zaparcie należy do najczęściej występujących dolegliwości. Czasami występuje z powodu nadmiaru błonnika w diecie, przy jednocześnie zmniejszonej podaży płynów. Zaparcie bardzo często towarzyszy zaburzeniom czynnościowym jelita grubego.

Biegunka jest objawem klinicznym, który polega na zwiększonej częstotliwości wypróżnień, albo zwiększonej ilości stolca, czemu towarzyszy także zmiana konsystencji na półpłynną, albo płynną. Biegunka może występować wraz z innymi objawami, np. osłabieniem, gorączką i kurczowymi bólami brzucha.

W większości przypadków biegunka jest krótkotrwałym i łagodnym stanem, który ustępuje samoistnie. Niemniej niesie za sobą zagrożenie utraty wody i zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Biegunki u dzieci bardzo szybko doprowadzają do odwodnienia.

Wzdęcia są objawem chorobowym wynikającym z obecności nadmiaru gazów w jelitach.

Wzdęcia brzucha występują u około 30% dorosłych, zwłaszcza u kobiet podczas miesiączki. Po posiłkach objaw ulega nasileniu. Wzdęcia zwykle współwystępują z zaparciami, aerofagią, dyspepsją czynnościową i zespołem jelita nadwrażliwego. Występują zatem nie tylko, jako symptom choroby wrzodowej.

Mogą świadczyć o lambliazie, twardzinie układowej, albo być spowodowane lekami. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.