wrz 282013
 

cukrzyca objawy

Pierwsze objawy cukrzycy są związane z podwyższeniem stężenia glukozy we krwi.

W zależności od zaawansowania choroby, może wystąpić po spożyciu węglowodanów, albo niezależnie od tego.

Poziom cukru we krwi jest podawany w miligramach na 100 ml krwi. U zdrowego człowieka powinien  mieścić się w przedziale 60 – 99 mg %. W przypadku metabolicznej choroby, jaką jest cukrzyca objawy wiążą się z polifagią i polidypsją.

Polifagia przejawia się wilczym głodem i żarłocznością. Z powodu braku insuliny glukoza, która znajduje się we krwi, nie może dostać się do tkanek. Organizm pomimo normalnej podaży pożywienia głoduje. Chory jest zmęczony, senny i odczuwa silny głód. Pomimo jego zaspokajania wciąż traci na wadze.

Objawy cukrzycy związane z polidypsją polegają na zwiększeniu pragnienia.

Powodem jest zwiększona utrata wody z moczem. Skutkuje wysychaniem błon śluzowych i skóry. Osoby chore na cukrzycę odczuwają bardzo silne pragnienie. Nadmierne oddawanie moczu zwane poliurią i wielomoczem występuje w towarzystwie glukozurii, czyli cukromoczu.

Polega ona na wydalaniu glukozy wraz z moczem. Wielomocz objawia się tym, że chory oddaje ponad 3 litry moczu w ciągu doby.

Tego typu objawy cukrzycy u dzieci występują jako pierwsze, dlatego cukrzycę można łatwo zauważyć. Częste oddawanie moczu, zwiększone pragnienie i nadmierna senność występujące łącznie, są wskazaniem do wizyty u lekarza. Cukrzyca u dzieci objawy ma bardzo widoczne. Znacznie trudniej dostrzec je u dorosłych.

Zwykle udają się do lekarza dopiero wtedy, gdy mimo spożywania dużych ilości pożywienia, gwałtownie chudną. Objawy cukrzycy związane z chudnięciem wynikają z tego, że organizm nie może korzystać z cukru jako składnika odżywczego.

Dlatego też zaczyna zużywać duże ilości tłuszczów.

Ich rozpad powoduje zwiększenie się poziomu ciał ketonowych, które pojawiają się we krwi i w moczu. Jeśli chodzi o chorobę taką jak cukrzyca objawy specyficzne wywołane nadmiernym rozkładem tłuszczu wiążą się z nudnościami i oddechem o zapachu acetonu.

Objawy cukrzycy w zaawansowanym stadium są związane z zaburzeniami ostrości widzenia. Wtedy zwykle chory trafia do lekarza, który stawia diagnozę. W rozpoznaniu schorzenia, takiego jak cukrzyca objawy odgrywają dużą rolę, ale lekarz musi mieć pewność diagnozy, dlatego poddaje chorego klinicznym badaniom.

Oznacza się poziom glukozy we krwi na czczo i po posiłkach, a także wykonuje się test na wykrycie obecności glukozy w moczu. Bada się mocz i osocze krwi, żeby sprawdzić obecność ciał ketonowych. Poza tym lekarz sprawdza też reakcję pacjenta na podanie insuliny.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • objawy cukrzycy u dorosłych
  • cukrzyca objawy pierwsze
  • polifagia jak leczyc
  • polifagia leczenie

 Leave a Reply

* Skopiuj To Hasło *

* Wklej Hasło Tutaj *