Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Czosnek pospolity od setek lat był używany jako główny składnik podczas leczenia różnorakich dolegliwości.  Czosnek należy do gatunku ziół - charakteryzuje się ostrym, palącym smakiem.

Ladit 280x336

Czosnek pospolity stosowano nie tylko do gotowania ale również do leczenia nawet w dzisiejszych czasach bardzo docenia się jego właściwości.

Czosnek pospolity w Egipcie był wykorzystywany aby zwiększyć wytrzymałość robotników - dzięki temu robotnicy byli bardziej wzmocnieni. Egipscy medycy od razu rozpoznali czosnek jako magiczne zioło. Czosnek chronił nie tylko Egipcjan ale również i Europejczyków którzy czosnek wykorzystywali jako tarczę ochronną podczas dopadającej ich zarazy. Podczas pierwszej i drugiej Wojny Światowej czosnkiem odkażano rany ( plasterki czosnku kładziono na ranę i zawijano ją czystymi gazami - dzięki temu nie dochodziło do licznych zakażeń, ponieważ czosnek ma właściwości przeciwbakteryjne).

W dzisiejszych czasach czosnek pospolity używany jest podczas leczenia nadciśnienia tętniczego krwi, podczas grypy (kaszlu) oraz grzybicy. Czosnek posiada również przeciwutleniające właściwości. Obecnie wraca się do starych babcinych sposobów leczenia gdzie rolę główną odgrywał właśnie czosnek. Wielu specjalistów nie boi się stwierdzić że właśnie czosnek pospolity wielokrotnie ma o wiele lepsze działanie niż leki dostępne na receptę.

Ladit 160x600

Rozgnieciony czosnek (surowy) działa jak antybiotyk.

Surowy czosnek który zostaje przyłożony do rany ma właściwości przeciwbakteryjne (niweluje objawy powstania infekcji np. infekcji uszu, stóp). Niweluje bardzo wiele bakterii bardzo często stosowany jest również podczas leczenia infekcji dróg moczowych. Z naszego organizmu czosnek wypędza również drobnoustroje.  Magiczne właściwości czosnku stosuje się również podczas pojawienia się oznak grypy czy też anginy (czosnek zabija bakterie które powodują kaszel).

Oczywiście jak każdy produkt trzeba przyjmować z rozsądkiem.

Zjedzenie 1-2 ząbków czosnku codziennie (najlepiej aby były w postaci surowej) uchronią nas przed wieloma chorobami - uodpornią nas tym samym. Aby nasz oddech był świeży po spożyciu tego zioła , najlepszym sposobem jest zjedzenie kilku pędów zielonej natki pietruszki.

Czosnek pospolity może nam pomóc gdy:

 • mamy biegunkę
 • borykamy się z grzybicą
 • mamy jęczmień
 • kaszlemy
 • mamy problemy z uszami
 •  chorujemy na przeziebienie, grypę
 • skaleczymy się
 • ukąszą, użądlą nas owady
 • borykamy się z infekcją dróg moczowych
 • mamy zapalenie zatok
 •  borykamy się  z nadciśnieniem tętniczym

 

WAŻNE!!! Nigdy na własną rękę nie podejmuj leczenia czosnkiem jeśli bierzesz  leki rozrzedzające krew - swoje działanie skonsultuj z lekarzem rodzinnym.