Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie dalekowzroczności polega na zastosowaniu okularów korekcyjnych, albo soczewek kontaktowych. Leczenie dalekowzroczności wymaga zastosowania soczewek skupiających, których moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus.

Ladit 280x336

Leczenie dalekowzroczności może mieć również charakter chirurgiczny.

Okulary korekcyjne są przyrządem optycznym, który znosi, albo znacząco zmniejsza skutki wady wzroku o nabytym bądź wrodzonym charakterze. Okulary korekcyjne są stosowanie w leczeniu dalekowzroczności, krótkowzroczności, starczowzroczności i astygmatyzmu.

Obecnie okulary są często zastępowane soczewkami kontaktowymi, niemniej jeśli występuje dalekowzroczność, leczenie za ich pomocą jest zwykle wybierane w początkowym etapie terapii.

Soczewka kontaktowa zwana potocznie szkłem kontaktowym, jest umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Skutecznie koryguje wady wzroku. Zazwyczaj gdy występuje dalekowzroczność, leczenie soczewkami jest wykorzystywane w sytuacji, gdy okulary korekcyjne nie spełniają oczekiwań pacjenta.

Soczewki kontaktowe mogą być noszone w trybie dziennym, dwutygodniowym, kwartalnym, miesięcznym, albo w trybie przedłużonym. Najczęściej wykonuje się je z materiału silikonowo-hydrożelowego. Soczewki kontaktowe powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Ladit 160x600

Wyjątkiem są soczewki jednodniowe i przeznaczone do ciągłego noszenia.

 

Pozostałe rodzaje soczewek wymagają ściągania ich każdego dnia i czyszczenia płynem pielęgnacyjnym. W ten sposób można pozbyć się z ich powierzchni białkowych i tłuszczowych osadów. Za pomocą soczewek kontaktowych można skorygować takie wady wzroku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność i astygmatyzm.

Alternatywnym rozwiązaniem jest laserowe leczenie wad wzroku. Zabieg laserowej korekcji jest bezpieczny i skuteczny. Polega na wymodelowaniu kształtu rogówki w ten sposób, aby promienie świetlne mogły być skupiane na siatkówce w odpowiedni sposób.

Do wykonania zabiegu jest potrzebny laser excimerowy. Pacjent przed przystąpieniem do zabiegu laserowej korekcji wzroku powinien przejść pewne badania. Należy przeprowadzić szczegółowe badania ostrości wzroku, a także badanie dna oka i długości gałki ocznej.

Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest także wykonanie topografii rogówki. Zabieg jest bezbolesny i przeprowadza się go pod znieczuleniem miejscowym. W przypadku, gdy występuje dalekowzroczność, leczenie laserowe nie zawsze jest możliwe.

Nie można wykonać zabiegu laserowej korekcji wad wzroku, w przypadku gdy pacjent nie ma ukończonych dwudziestu lat, wada jest nieustabilizowana lub występują schorzenia oczu o zapalnym charakterze. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również jaska, patologie siatkówki spowodowane cukrzycą i zaćma.

Nie można przeprowadzić laserowej korekcji wady wzroku, ze względu na ciążę, laktację i niedowidzenie. Innymi przeciwwskazaniami są choroby psychiczne, autoimmunologiczne i nowotworowe, bliznowce, jednooczność i wszczepiony rozrusznik serca.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • dalekowzroczność leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.