Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Dalekowzroczność jest znana również pod nazwą nadwzroczności, hyperopii i hypermetropii. Wspomniana choroba oczu powstaje, kiedy dochodzi do zmian w długości gałki ocznej, a także w krzywiźnie soczewki i rogówki.

Ladit 280x336

Objawy dalekowzroczności są związane głównie z widzeniem rozmazanego obrazu przedmiotu znajdującego się w bliskiej odległości. Oko nie może pomieścić obrazu, co skutkuje tym, że źle przechodzące światło załamuje się powodując zniekształcenie obrazu.

Objawy dalekowzroczności dotyczą również bólu oczu pojawiającego się podczas oglądania przedmiotów znajdujących się w bliskiej odległości. Przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości są widoczne, jak za mgłą i obraz jest nieostry, co wymaga większego wysiłku od narządu wzroku, przyczyniając się do pojawienia dolegliwości bólowych.

Objawy dalekowzroczności są dość charakterystyczne, co ułatwia postawienie diagnozy.

Dalekowzroczność objawy ma związane nie tylko z bólem oczu, ale również z bólami głowy. Ból głowy jest objawem, który pojawia się w rezultacie podrażnienia nerwów czuciowych, które dochodzą do opony twardej i tkanek czaszki w obrębie dużych naczyń krwionośnych głowy.

Ladit 160x600

Bóle głowy mają różną etiologię, niekoniecznie związaną z dalekowzrocznością.

 

Mogą wynikać z innych wad wzroku, albo chorób ogólnoustrojowych i patologicznych procesów, jakie rozwijają się w obrębie czaszki. Ból głowy może mieć także charakter subiektywnego odczucia, które powstaje w rezultacie przewlekłego stresu czy też braku snu.

Poza tym, jeżeli występuje dalekowzroczność, objawy mogą wiązać się również z zawrotami głowy. Symptom, o którym mowa może być spowodowany nie tylko dalekowzrocznością. Często jest ostrzeżeniem o patologicznych procesach rozwijających się w organizmie.

Nasilenie, czas trwania i towarzyszące im objawy pozwalają określić przyczynę wystąpienia zawrotów głowy. Zawroty głowy mogą być powodowane przez leki, między innymi niesteroidowe leki przeciwzapalne i leki obniżające ciśnienie.

U dzieci dalekowzroczność objawy może mieć ze zbieżnym zezowaniem. Zez zbieżny jest jednym z rodzajów zeza towarzyszącego będącego najczęstszą formą zeza. Do jego cech zalicza się to, że oko zezujące towarzyszy ruchowi oku prowadzącemu oraz utrzymuje stały kąt odchylenia.

Ze względu na kąt odchylenia oka wyróżnia się zeza zbieżnego, rozbieżnego, skośnego oraz ku dołowi i ku górze. Odchylenie osi jednego oka może prowadzić do utraty równowagi sensorycznej oczu, co skutkuje poważnymi zaburzeniami czynnościowymi.

Dochodzi do nich głównie w oku zezującym, które traci zdolność widzenia pomimo tego, że aparat percepcyjny jest prawidłowy pod względem anatomicznym. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.