Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jeżeli zdrowy człowiek, bez podwyższonej temperatury nagle dostaje dreszcze oraz uczucie rozbicia, może to oznaczać jakąś chorobę.

Ladit 280x336

Nie powinno się tej sprawy bagatelizować, mimo iż może to być oznaka nadmiaru obowiązków czy zmęczenie. Jeżeli dreszcze występują w sezonie, mogą oznaczać przeziębienie. Po przemarznięciu warto jak najszybciej rozgrzać ciało sposobami domowymi i nie doprowadzać do nadmiernego wychładzania.

Gdy pojawia się gorączka, oznacza to, że organizm walczy z infekcją. Jeżeli natomiast gorączki nie ma, ale dreszcze są nadal, oznacza to, że nasz układ odpornościowy jest bardzo słaby i organizm się nie broni przed wirusami i bakteriami.

Dreszcze objawem różnych chorób

Uczucie zimna i dreszcze to reakcja na stan zapalny niemal każdego narządu. Często towarzyszą mu bóle brzucha a nawet bóle stawów, nudności i złe oddawanie moczu. Wyjaśnić trzeba z lekarzem dreszcze utrzymujące się przez długi okres czasu bez wyraźnych objawów choroby.

Diagnozę w postaci stanu zapalnego organizmu można postawić po badaniu ogólnym krwi i moczu. Dreszcze mogą występować na skutek infekcji dróg moczowych, ale zazwyczaj towarzyszą temu inne dolegliwości typu trudności z oddawaniem moczu, ból, pieczenie i inne.

Dreszcze mogą towarzyszyć anemii.

Inne objawy anemii to apatia, znużenie, osłabianie włosów i paznokci a także blada cera.  Leczenie anemii nie jest trudne, ponadto anemia jest łatwa do rozpoznania. Dreszcze mogą występować po zażyciu leków przeciwpadaczkowych oraz antybiotyków.

Ladit 160x600

Dreszcze są także objawem kaca i ustępują po wypoczęciu lub zażyciu specjalnych leków. Niekiedy wystarczy także rozluźniająca kąpiel oraz domowe sposoby na ulgę w cierpieniu. Uczucie wyziębienia i dreszcze są niekiedy odpowiedzią na niedobór magnezu.

Dreszcze towarzyszą niedoleczonej cukrzycy, oraz po nieprawidłowym dawkowaniu insuliny. Mogą być wynikiem złego krążenia oraz niskiego ciśnienia.

Dreszcze mogą towarzyszyć chorobom neurologicznym oraz autoimmunologicznym. Mogą pojawić się wskutek zakażenia pasożytami, a niekiedy nawet choroby nowotworowej. Warto je zdiagnozować również wówczas, gdy towarzyszy im lekki stan podgorączkowy.

Dreszcze jak i napady gorąca mogą towarzyszyć menopauzie, gdzie najlepszym lekarstwem jest terapia hormonalna.

Uczucie zimna i ciepła na zmianę jest także wynikiem depresji, nerwicy oraz stanów lękowych. Są także skutkiem problemów emocjonalnych, złego samopoczucia psychicznego i wymaga konsultacji z psychoterapeutą.

Dreszcze utrzymujące się przez jakiś czas.

Jak wiadomo, nie ma sensu biegać do lekarza z każdym drobnym przeziębieniem, ale jeżeli dreszcze utrzymują się jakiś czas i towarzyszy im złe samopoczucie, należy skonsultować ten stan z lekarzem pierwszego kontaktu. Problem może być drobny i błahy, ale także może być poważny.

Niepokojące są głównie dreszcze, którym nie towarzyszy podwyższona ciepłota ciała. Oznacza to tylko jedno- coś się dzieje, a nasz organizm nie walczy z infekcją.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • dreszcze bez gorączki
  • dreszcze
  • dreszcze w ciąży
  • dreszcze bez goraczki przyczyny
  • dreszcze w ciąży bez gorączki

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.