Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Endometrioza jest chorobą która dotyka coraz to młodsze kobiety. Bardzo często pierwsze objawy przez młode kobiety niestety są ignorowane.

Ladit 280x336

Obecnie leczenie endometriozy jest dosyć problemowe ponieważ choroba ta może doprowadzić do niepłodności.

Najczęściej kobiety dowiadują się o chorobie przypadkiem podczas rutynowych badań ginekologicznych bądź też urologicznych. W ciągu jednego dnia lekarze specjaliści kierują masę kobiet na dodatkowe badania aby potwierdzić swoje obawy. Obecnie najbardziej popularną formą leczenia endometriozy jest leczenie przyczynowe.

Możemy wyróżnić najbardziej popularną opcję leczenia farmakologicznego czyli leczenie hormonalne które ma na celu ustabilizowanie comiesięcznego cyklu oraz ukrwienia. Warto wiedzieć że endometriozę można również leczyć operacyjnie jednak opcja ta niestety nie gwarantuje stu procentowej pewności iż endometrioza zostanie całkowicie wyleczona.

Najczęściej lekarze stosują zarówno leczenie farmakologiczne jak i operacyjne. Bardzo często jednak zdarzają się nawroty choroby - niestety endometrioza jest specyficzną i trudną do leczenia chorobą. Lekarze starają się również złagodzić wszystkie pojawiające się objawy i zminimalizować możliwość wystąpienia bezpłodności.

Ladit 160x600

Na samym początku leczenia bardzo ważne jest to czy kobieta chce w przyszłości zostać matką jest to niezwykle ważne ponieważ lekarz może dostosować odpowiednio ewentualne leczenie. Podczas leczenia endometriozy bardzo ważne jest wsparcie bliskich osób.

Trzeba uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i wyrozumiałości ponieważ bardzo często bywa tak że podczas tej choroby chorujące kobiety stają się wręcz niemiłe (nie mają chęci do rozmowy, również kontakty towarzyskie nie są mile widziane), dodatkowo silny ból brzucha może dodatkowo powodować rozdrażnienie i niepokój, sex nie sprawia przyjemności tylko ból.

Specjaliści twierdzą że ciąża może całkowicie zwalczyć endometriozę i to jest najlepsze lekarstwo (dzięki temu obumierają ogniska zapalne endometriozy).  Jeśli chora osoba chce zajść w ciążę stosuje się leczenie mniej inwazyjne niż operacja - wybiera się leczenie laparoskopowe (oczywiście wszystko zależy od wielkości ognisk endometriozy). Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.