Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie fibromialgii jest trudnym procesem. Dotychczas stosowane farmakologiczne leczenie fibromialgii rzadko kiedy kończyło się sukcesem.

Ladit 280x336

Było oparte na stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych i glikokortykosteroidów, które nie przynosiły istotnej poprawy, a tylko w małym stopniu zmniejszały objawy choroby.

Tymczasowe złagodzenie objawów można osiągnąć poprzez leczenie fibromialgii poprzez miejscowe podawanie lidokainy i fizykoterapię. Lidokaina jest organicznym związkiem chemicznym oraz środkiem miejscowo znieczulającym. Przeważnie podaje się ją przez skórę w postaci żelu, albo aerozolu. Lidokaina jest powoduje odwracalne zahamowanie przewodzenia sygnałów przez włókna nerwowe.

Blokuje pompę sodowo - potasowej i zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jodów sodu. Wyróżnia się dość małym wpływem depresyjnym na mięsień sercowy. Nie wpływa również na częstość akcji serca.

Niemniej jednak może wywoływać działania niepożądane. Skutki uboczne w przypadku stosowania tego środka to zblednięcie, albo zaczerwienienie skóry, obrzęk, pieczenie lub świąd, wymioty i nudności oraz porażenie ośrodka oddechowego i drgawki. Z kolei fizykoterapia jest jedną z form fizjoterapii i opiera się na wykorzystaniu różnorodnych bodźców fizycznych pochodzących z natury, albo wytwarzanych za pomocą urządzeń, w celu pozytywnego oddziaływania na organizm.

Ladit 160x600

W przypadku choroby, jaką jest fibromialgia leczenie z zastosowaniem fizykoterapii jest najskuteczniejsze, gdy wykorzysta się ciepłolecznictwo.

 

Ciepłolecznictwo jest formą termoterapii polegającą na przekazywaniu do organizmu energii cieplnej w formie promieniowania, przenoszenia, albo przewodzenia. Zabiegi ciepłolecznicze mogą mieć charakter miejscowym i ogólny.

Podstawową reakcją organizmu jest rozszerzenie naczyń skórnych jest zwiększenie przepływu krwi. Ciepło powoduje nie tylko rozluźnienie napięcia mięśni, ale także złagodzenie bólu. Przegrzanie uruchamia mechanizmy termoregulacji, które są związana z nadmiernym oddawaniem potu.

Prowadzi to do odwodnienia i zaburzeń elektrolitowych. Najprostszy zabieg ciepłoleczniczy polega na ogrzewaniu okolicy ciała za pomocą termoforu. Osobom, u których została zdiagnozowana fibromialgia leczenie lekami antydepresyjnymi, w tym doksepiną i  amitryptyliną bardzo pomogło. Ostatnio bada się też efektywność terapii LDN.

Polega ona na tym, że gdy jest wykryta fibromialgia leczenie opiera się na podawaniu małych dawek naltreksonu, aby podwyższyć poziom endorfin. Psychoterapia pomaga złagodzić towarzyszące schorzeniu, takiemu jak fibromialgia objawy. Leczenie bez pomocy psychologa nie jest skuteczne.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • fibromialgia objawy
  • fibromialgia leczenie
  • fibromialgia leczenie ziołami

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.