Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy fibromialgii są związane z rozległymi bólami o nieznanym pochodzeniu, a także uczuciem ciągłego zmęczenia i obecnością tkliwych punktów.

Ladit 280x336

Ból jest negatywnym wrażeniem zmysłowym i emocjonalnym, które powstaje pod wpływem działania bodźców, które uszkadzają tkankę, albo stwarzają takie zagrożenie. Ból należy do subiektywnych odczuć.

Ból występuje w towarzystwie pobudzenia układu nerwowego współczulnego. Może więc powodować wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie pracy serca. Poza tym, towarzyszy mu również wzmożone wydzielanie pewnych hormonów. Ból ma duże znaczenie dla diagnostyki i lokalizacji procesu chorobowego. Objawy fibromialgii mają podłoże reumatyczne. Ból dotyczy całego ciała, albo pojawia się na konkretnym obszarze.

Ognisko bólu jest zlokalizowane w okolicy krzyża, skąd promieniuje wzdłuż kręgosłupa na tył głowy, do łokci rąk i barków oraz innych części ciała. Objawy fibromialgii pojawiają się zwykle po nocy, a także w zimne i wilgotne dni.

Zaburzenia snu oraz migrena to jedne z symptomów, którymi charakteryzuje się fibromialgia. Objawy mogą być też związane z depresją i niepokojem.  Zaburzenia snu mogą być związane z długością lub jakością snu.

Ladit 160x600

Niektóre z nich są na tyle poważne, że powodują zakłócenie normalnego fizycznego, emocjonalnego i umysłowego funkcjonowania. W celu zdiagnozowania zaburzeń snu stosuje się polisomnografię. Migrena jest powtarzającym się i pulsującym bólem głowy. Zazwyczaj trwa od czterech do siedemdziesięciu dwóch godzin.

Ma różny stopień nasilenia i częstotliwość występowania. Zaburzenia depresyjne charakteryzują się głównie obniżeniem napędu psychoruchowego, a także obniżeniem nastroju, lękiem i zaburzeniem rytmów okołodobowych. Kłopoty z jelitami oraz zaburzenia czynnościowe wielu narządów należą do symptomów choroby, takiej jak fibromialgia. Objawy obejmują zwykle także brak energii.

Wtórna fibromialgia objawy ma nieco inne ta odmiana choroby jest związana z występowaniem dyskopatii oraz zapalenia mięśni i ścięgien.

 

Na początku rozwoju schorzenia takiego, jak fibromialgia objawy choroby są mało uciążliwe. Wyjątkowo zdarzały się przypadki, w których przybierała ostry przebieg. Bardzo ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie tej choroby.

Ból odczuwany przez chorego może mieć bowiem zupełnie inną etiologię. W związku z tym, konieczne jest wykonanie badań dodatkowych, które pomogą ustalić jego źródło. Dopiero na ich podstawie można ustalić sposób terapii. Niestety w większości przypadków nie udaje się określić przyczyny choroby. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.