Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Gruźlica to niezwykle groźna choroba zakaźna której nigdy nie należy lekceważyć. Roznoszona jest drogą kropelkową.

Ladit 280x336

Gdy zauważymy u siebie pierwsze objawy tej choroby niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Leczenie gruźlicy wymaga systematyczności oraz długotrwałej terapii. Bakterie które przyczyniają się do powstania choroby są niezwykle odporne.

Mogą przeżyć nawet kilka miesięcy w cieple i w mrozie. Jednak obumierają jeśli są narażone na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Chore osoby mogą początkowo być zupełnie nieświadome swojego stanu. Najczęściej objawy mylone są z grypą.

Zaczynają nas boleć kości i stawy, odczuwamy znaczne zmęczenie i senność.  Jednak jeśli specjalista zacznie analizować wszystkie pojawiające się objawy oraz zleci szereg specjalistycznych badań w 100 % jest w stanie potwierdzić lub też wykluczyć gruźlicę.

Leczenie gruźlicy osiąga najlepsze rezultaty i najszybsze gdy zostanie wprowadzone na początku choroby.

Podstawowymi działaniami profilaktycznymi które mogą uchronić przed  gruźlicą są:

?Szczepionki BCG
?Badania rentgenowskie
?Obowiązkowe leczenie  osób chorych na gruźlicę

Ladit 160x600

Leczenie zapobiegawcze przede wszystkim wskazane jest jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo zachorowania zaleca się również profilaktykę jeśli nosimy się z zamiarem zagranicznych podróży.

Najczęściej lekarze zalecają swoim pacjentom którzy chorują na gruźlicę leczenie hospitalizacyjne dzięki takiemu postępowaniu ogranicza się ryzyko rozprzestrzeniania się choroby na inne osoby (dodatkowo chory znajduje się pod specjalistyczną opieką). Dzięki temu że chory znajduje się w szpitalu możliwe jest równoczesne podawanie kilku leków.

Leczenie w domowym zaciszu musi być przeprowadzone systematycznie - chory nie może samowolnie przerywać leczenia (nawet jeśli po kilku dniach leczenia odczuwa się już znaczną poprawę).

Jednak najlepszym sposobem naturalnie chroniącym organizm przed gruźlicą jest zdrowa dieta (owoce, warzywa)  i aktywny tryb życia (jazda na rowerze, bieganie), należy również unikać stresujących sytuacji które znacznie osłabiają organizm.
Niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem specjalistą jeśli zachodzi podejrzenie zachorowania np. podczas kontaktu z chorą osobą, wyjazdów zagranicznych, oraz pojawienia się suchego kaszlu. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.