Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Gruźlica jest groźną przewlekłą chorobą która może rozwijać się nie tylko w układzie oddechowym człowieka ale również w innych jego narządach.

Ladit 280x336

Najczęściej jednak spotyka się gruźlicę płucną. Tam właśnie prątki bakterii mają idealne warunki aby się rozwijać. Gruźlica nie jest wyrokiem śmierci jeśli odpowiednio wcześnie podejmie się specjalistyczne leczenie. Niezwykle ważne jest również zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia.

Jeśli w naszym życiu pojawiają się sytuacje stresujące, brak ruchu oraz niezdrowa dieta może być to furtka dla tejże choroby.

Objawy które powinny zaniepokoić:

?Ból stawów
?Ból mięśni
?Ból kości
?Zawroty głowy
?Duszności
?Krwioplucie
?Zapalenie opłucnej

Ladit 160x600

Wszystkie te objawy pojawiające się naprzemiennie lub równocześnie powinny zaniepokoić. Jest to moment w którym nie należy zwlekać z udaniem się do lekarza specjalisty w celu wykonania wszystkich niezbędnych badań które potwierdzą chorobę bądź też ją wykluczą.

Niezwykle ważny podczas leczenia jest czas, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów. Wiele chorujących osób skarży się również na bóle w okolicach łopatek. Może to wiązać się z silnym podrażnieniem pęcherzyków płucnych. Każdy człowiek powinien na tyle poznać swój organizm aby zauważać od razu zachodzące w nim niepokojące zmiany.

Nigdy nie należy leczyć się na własną rękę ponieważ możemy wyrządzić takim postępowaniem więcej krzywdy niż pożytku. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.