Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Grzybica penisa jest jedną z chorób wenerycznych. Brak odpowiedniego leczenia może doprowadzić do bardzo groźnych powikłań, w tym m.in. do obniżenia żywotności plemników.

Ladit 280x336

Grzybica penisa może mieć bezobjawowy przebieg na początku rozwoju choroby.

Niemniej w zaawansowanej fazie rozwoju prowadzi ona do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Grzybica penisa ? dlaczego się rozwija?

Główną przyczyną rozwoju grzybicy prącia jest nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej. Inne przyczyny to noszenie obcisłej bielizny lub spodni oraz odbywanie częstych wizyt na basenie.

Wśród czynników ryzyka wpływających na rozwój grzybicy penisa można wyróżnić także stres, zażywanie antybiotyków lub sterydów, alergia na lateks i stosowanie plemnikobójczych środków.

Grzybica prącia rozwija się także w przypadku utajonej cukrzycy bądź obniżonej odporności organizmu. Mężczyzna może zarazić się grzybicą od partnerki. Te same drobnoustroje w organizmie kobiety prowadzą do grzybicy pochwy.

Ladit 160x600

Objawy grzybicy penisa

Podstawowym objawem grzybicy penisa jest zaczerwienienie w obrębie członka, napletka i śluzówki żołędzi. Kolejne symptomy to uczucie pieczenia, swędzenia i pojawienie się białego nalotu na członku. Preejakulat i ejakulat wydzielają bardzo nieprzyjemną woń.

Może też wystąpić stulejka utrudniająca odbycie stosunku płciowego. Podczas ejakulacji może pojawić się ból. Inne objawy grzybicy penisa obejmują stan zapalny prostaty i częste oddawanie moczu.

Metody leczenia grzybicy penisa

Podstawowym sposobem leczenia grzybicy prącia jest miejscowe aplikowanie przeciwgrzybiczych maści. Dopiero w przypadku, gdy miejscowe leczenie nie przynosi rezultatów należy zastosować doustną kurację.

Terapia powinna objąć również partnerkę, także w przypadku niewystąpienia objawów grzybicy. Do momentu wyleczenia powinno się zrezygnować z aktywności seksualnej.

Leczenie grzybicy prącia może być długotrwałe, ale ostatecznie zapobiega ono niepłodności i przerostowi prostaty będącymi konsekwencjami nieleczenia choroby. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.