Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie grzybicy stóp przynosi najlepsze efekty, kiedy zostanie wcześnie rozpoczęte. Już pierwsze objawy powinny wskazywać, że występuje grzybica stóp.

Ladit 280x336

Leczenie tej choroby powinno być prowadzone konsekwentnie, aż do całkowitego pozbycia się problemu. W przeciwnym razie dojdzie do nawrotu, co z kolei grozi powikłaniami.

Leczenie grzybicy stóp na własną rękę nie jest wskazane. Należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Dermatolog, jeszcze zanim rozpocznie leczenie grzybicy stóp,  zleca wykonania wszystkich potrzebnych badań mikrobiologicznych i mikologicznych.

Dzięki nim można potwierdzić istnienie infekcji grzybiczej oraz dowiedzieć się, przez jakie drobnoustroje została wywołana grzybica stóp. Leczenie zwykle odbywa się z wykorzystaniem specjalnego leku.

Należy zaaplikować go na zakażony obszar skóry jen raz. Zostanie wytworzona specjalna błona. Substancja przeciwgrzybicza wchłania się natychmiast, atakując ogniska choroby, jaką jest grzybica stóp.

Ladit 160x600

Leczenie tej przypadłości może też polegać na wykonaniu specjalnego zabiegu.

 

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się laseroterapia. Laseroterapia jest grupą zabiegów terapeutycznych polegających na zastosowaniu laserów medycznych.

W laseroterapii wykorzystuje się lasery różnego rodzaju, w tym między innymi lasery rubinowe, półprzewodnikowe i gazowe. Stosuje się zarówno lasery pracujące w sposób ciągły, jak również impulsowo.

Zabiegi laseroterapeutyczne są wykorzystywane w różnych celach, głównie do przeprowadzania bezkrwawych zabiegów chirurgicznych. Laser zastępuje nóż. Wykorzystuje się je także do przeprowadzania zabiegów neurologicznych, okulistycznych oraz stomatologicznych.

Laseroterapia znalazła zastosowanie w koagulacji tkanek, fotoablacji chorych tkanek oraz w zakresie zabiegów określanych mianem terapii fotodynamicznej. Dużą zaletą zabiegów z użyciem lasera jest brak fizycznego kontaktu narzędzia z tkankami osoby poddawanej leczeniu.

Dzięki laserowi ryzyko zakażenia jest właściwie wyeliminowane. Laseroterapia jest też bardziej precyzyjna w porównaniu z klasycznymi technikami oraz mniej inwazyjna. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.