Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Halitoza jest chorobą występującą głównie u młodych osób czynnych zawodowo. Znaczna większość przypadków zachorowań jest związana z metabolizmem bakterii.

Ladit 280x336

Przyczyny halitozy są związane z bakteriami zasiedlającymi tylną, grzbietową powierzchnię języka. Przyczyna halitozy może również tkwić w zaburzeniach żołądka. Bardzo nasilony refluks oraz przepuklina przełyku mogą doprowadzić do halitozy.

Nie warto stosować środki maskujące zapach.

Tego typu płukanki na bazie alkoholu powodują suchość jamy ustnej, co bardzo pozytywnie wpływa na powstawanie i rozwój halitozy.

Czynnikiem sprzyjającym halitozie jest również palenie papierosów. Papierosy podobnie jak wspomniane wyżej preparaty odświeżające oddech i jamę ustną wysuszają błonę śluzową. Poza tym w papierosach znajdują się związki siarki dające nieprzyjemny zapach.

Diagnostyka halitozy polega między innymi na zastosowaniu halimetru. Urządzenie wykrywa związki siarki. Podstawową kwestią jest odpowiednia higiena jamy ustnej i mycie języka oraz stosowanie preparatów zawierających związki bakteriobójcze i bakteriostatyczne, lecz nie przygotowane na bazie alkoholu.

Płukanki tego rodzaju powinny być stosowane przez około 2-3 tygodnie, co znacząco zmniejsza ilość flory bakteryjnej i pomaga usunąć brzydki zapach. Bardzo skuteczny sposób na halitozę to stosowanie tabletek z cynkiem. Zapobiegają uwalnianiu się lotnych, brzydko pachnących związków. Działają jednocześnie bakteriobójczo.

Ladit 160x600

Halitoza jest to choroba nawracająca, dlatego konieczne jest stałe przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej.

 

Składniki brzydkiego zapachu to różne związki chemiczne.

Rosnąca w nich ilość poliamin i monoamin pojawiających się w przebiegu halitozy działają toksycznie na ośrodkowy układ nerwowy. Mogą prowadzić do bólów głowy i zaburzeń wzroku. Halitoza negatywnie wpływa na strukturę tkanek jamy ustnej, dlatego nie powinna być bagatelizowana.

W jamie ustnej znajdują się wirusy, pierwotniaki i grzyby, ale przeważającą część mikroflory bakteryjnej jamy ustnej stanowią bakterie. Ich liczba może dochodzić nawet do sześciuset gatunków. Bakterie w jamie ustnej nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, dopóki nie zostanie zaburzona równowaga mikroflory bakteryjnej.

Bakterie powodują wówczas nieprzyjemny zapach ust. są to beztlenowe bakterie gram-ujemne rozwijające się w jamie ustnej. Sygnałem świadczącym o obecności beztlenowych bakterii gram-ujemnych są choroby dziąseł i płytki nazębnej. Mają bardzo złożoną przemianę materii, której skutkiem jest pojawianie się siarczkowych związków powiązanych z przykrym zapachem.

Niektóre bakterie prowadzą do powstawania próchnicy. Prowadzą również do powstawania płytki nazębnej.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • halitoza objawy
  • halitoza leczenie

  Jedna odpowiedź do “Halitoza”

  1. Poza próchnicą, przyczyną mogą być schorzenia żołądka lub jelit, choć najprawdopodobniejszy jest zwyczajny brak równowagi kwasowo zasadowej organizmu. Oddech ogra jest tego pierwszym objawem, ale łatwo można usunąć zarówno problem jak i przyczynę jego powstania z pomocą cynku. Trzeba go jednak dużo, dla tego polecam Halitofast, który ma go najwięcej, mi pomógł bardzo szybko, praktycznie od razu jak zacząłem kurację. Inne sposoby, specyfiki jakie na sobie testowałem nie miały praktycznie żadnych efektów.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.