Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy hipochondrii są związane z nieuzasadnionym lękiem o stan swojego zdrowia. Objawy hipochondrii obejmują również przekonanie o występowaniu poważnej i ciężkiej choroby, pomimo wykonania badań, których wyniki potwierdzają dobry stan zdrowia.

Ladit 280x336

Objawy hipochondrii dotyczą obsesji chorego na punkcie swojego zdrowia. Bardzo częste wizyty u lekarza to jeden z symptomów, jakimi objawia się hipochondria.

Objawy obejmują również przesadne analizowanie naturalnych i fizjologicznych zachowań swojego organizmu. Odczuwanie bólu mimo braku choroby to jeden z głównych symptomów, którymi przejawia się hipochondria. Objawy obejmują także występowanie ciągłych stanów depresyjnych.

Poczucie krzywdy i bycia odrzuconym przez społeczeństwo są jednymi z symptomów, które wskazują na nerwicę, jaką jest hipochondria. Objawy obejmują również występowanie zaburzeń lękowych i ataków paniki oraz występowanie u chorego zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Objawy przedstawione wyżej są bardzo często lekceważone przez osoby bliskie hipochondryka. Niemniej jako zaburzenia natury psychicznej powinny być odpowiednio leczone.

Hipochondria jest jedną z najtrudniejszych do wyleczenia nerwic.

 

Lęk towarzyszy nerwicy hipochondrycznej. Należy do negatywnych stanów emocjonalnych oraz wiąże się z przewidywaniem niebezpieczeństwa związanego z chorobą lub pochodzącego z zewnątrz. Lęk objawia się niepokojem, uczuciem napięcia, zagrożenia i skrępowania.

Ladit 160x600

Lęk jest wewnętrznym procesem i nie wiąże się z bezpośrednim bólem czy też zagrożeniem. Może mieć charakter naturalny lub patologiczny. Patologiczny lęk stale dominuje w zachowaniu, jeżeli nie pozwalana swobodę i prowadzi do innych zaburzeń.

Reakcje lękowe tracą wówczas funkcję przystosowawczą. Przestają być adekwatne do bodźców, które je wywołują. Ich źródłem są sytuacje, które nie mają cech zagrożenia. Lęk o patologicznym charakterze bardzo często przybiera formę napadów lękowych, niepokoju nieokreślonego, albo dotyczącego określonej części ciała bądź sytuacji.

Mogą mu towarzyszyć takie objawy somatyczne, jak pocenie się, drżenie, świąd skóry, bóle brzucha i zawroty głowy.

Hipochondria należy do zaburzeń nerwicowych, określanych potocznie nerwicami. Nerwice przejawiają się objawami somatycznymi, zaburzeniami funkcji poznawczych i emocji. Zaburzenia funkcji poznawczych obejmują natrętne myśli i natręctwa ruchowe.

Należą do nich także zaburzenia pamięci oraz trudności w koncentracji uwagi. Zaburzenia emocji towarzyszące nerwicom to nieokreślony niepokój i nagłe napady lęku oraz brak motywacji i przygnębienie.

Zaburzenie nerwicowe charakteryzuje się także występowaniem zaburzeń snu i bezsenności. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.