Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Po postawieniu ostatecznej diagnozy rozpoczyna się leczenie histerii. Dopiero, gdy w toku diagnozy wykluczy się urazy narządów i zaburzenia układów, może być rozpoznana histeria.

Ladit 280x336

Leczenie opiera się głównie na psychoterapii. Najczęściej leczenie histerii jest podejmowane przez samego pacjenta, dla którego objawy choroby są bardzo uciążliwe. Leczenie histerii opiera się na zrozumieniu emocji i uczeniu się kontrolowania ich.

Dla wielu osób jedynym sposobem na złagodzenie objawów jest zażywanie preparatów uspokajających. Jest to jednak leczenie objawowe, a nie przyczynowe. Nie pomoże w wyleczeniu choroby, takiej jak histeria.

Leczenie polegające na psychoterapii jest jedyną skuteczną metodą, ponieważ pomaga choremu zrozumieć istotę problemu wywołującego ataki histerii. Psychoterapia jest zbiorem technik, które pomagają leczyć rozmaite schorzenia mające podłoże psychologiczne.

Opiera się przede wszystkim na zbudowaniu więzi z terapeutą oraz na kontakcie międzyludzkim.

 

Jest to główna cecha odróżniająca je od leczenia czysto medycznego. Psychoterapia nowoczesna jest integralną częścią psychoanalizy. Podstawowym celem psychoterapii jest zmiana zachowań i postaw pacjenta, a także rozwój jego kompetencji emocjonalnych.

Ladit 160x600

Psychoterapia pozwala nabyć zdolności do radzenia sobie z własnymi emocjami i lękami, a także umożliwia podniesienie poziomu samokontroli. Umożliwia rozwój kompetencji emocjonalnych pacjenta. Istnieje wiele technik psychoterapeutycznych.

Jedną z nich jest terapia egzystencjalna. Terapia egzystencjalna ma na celu przywrócenie pewności ontologicznej. Może osiągnąć ją tylko poprzez ujawnienie swojej prawdziwej tożsamości.

Terapia egzystencjalna może się odbywać tylko w warunkach stwarzających poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważnym elementem terapii egzystencjalnej jest stworzenie kontaktu między pacjentem a terapeutą. Kontakt musi opierać się na pozytywnym ustosunkowaniu się psychoterapeuty i zrozumieniu pacjenta. Dzięki temu, że chory ujawnia swoją prawdziwą tożsamość, jest w stanie poznać uczucia i pragnienia. Uczy się odróżniać swoje pragnienia i potrzeby od potrzeb i pragnień innych ludzi.

W przypadku choroby, jaką jest histeria, leczenie oparte na psychoterapii wymaga czasu i cierpliwości ze strony pacjenta. Dzięki wytrwałości i pomocy terapeuty można wypracować bardzo dobre rezultatyTen artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • leczenie histerii

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.