Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku zakażenia, za które jest odpowiedzialny wirus hpv leczenie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Ladit 280x336

Nie ma bowiem skutecznego leku na ten drobnoustrój. Dlatego też leczenie HPV polega przede wszystkim na leczeniu spowodowanych przez niego zmian, czyli między innymi brodawki narządów moczowo- płciowych, rak szyjki macicy, odbytu, sromu i pochwy , a także stany przedrakowe szyjki macicy.

Bardzo duży wpływ na leczenie HPV ma wczesna oraz prawidłowo przeprowadzona diagnostyka atakującego wirusa brodawczaka ludzkiego.

Metoda terapii zaproponowana przez lekarza zależy bowiem od typu wirusa. Leczenie HPV, który wywołał stany przedrakowe jest zależne od stopnia nasilenia zmian, ich lokalizacji i rozległości. Wybierając metodę terapii, należy kierować się wiekiem kobiety, a także tym czy w przyszłości chciałaby zajść w ciążę.

W przypadku każdego pacjenta zarażonego HPV leczenie musi być zaplanowane indywidualnie przez lekarza, rzecz jasna po konsultacji z pacjentem. Zmiany przedrakowe są leczone jedną z czterech metod, jakimi są zniszczenie tkanki laserem, krioterapia, czyli innymi słowy zamrażanie oraz chirurgiczne wycięcie zmiany lub wycięcie zmiany pętlą elektryczną o dużej częstotliwości.

Ladit 160x600

W przypadku zmian wywołanych wirusem HPV leczenie z wykorzystaniem krioterapii daje bardzo dobre efekty

Można wyróżnić krioterapię ogólną i miejscową. Krioterapia ogólna polega na tym, że całe ciało jest poddawane przez krótki czas działaniu wyjątkowo niskich temperatur. Krioterapia ogólna nie niszczy tkanek. Krioterapia miejscowa polega natomiast na tym, że do zmiany przykłada się specjalny aplikator bardzo niskiej temperatury.

Zabieg zamrażania i rozmrażania jest powtarzany kilka razy, co prowadzi do zamarzania zawartości komórek, pęknięcia błon biologicznych i w konsekwencji do destrukcji tkanki. Krioterapię miejscową stosuje się w leczeniu zmian skórnych złośliwych i łagodnych, a także zmian, które powstają na błonach śluzowych.

Stosuje się ja również do usuwania łagodnych i nowotworowych zmian zlokalizowanych w obrębie jamy brzusznej.  Jeśli chodzi o HPV leczenie da pozytywny wynik, im wcześniej zostaną wykryte zmiany w obrębie komórek macicy lub innej części ciała.

Im mniejsze są zmiany w organizmie, tym łatwiej je wyleczyć. Należy wykonywać regularnie badania cytologiczne. Jeżeli zauważy się u siebie jakiekolwiek objawy, które wskazują na obecność wirusa brodawczaka w organizmie, należy jak najszybciej wykonać badania DNA pozwalające wykryć obecność wirusa HPV.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • hpv leczenie
  • leczenie hpv
  • wirus HPV leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.