Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Można wyróżnić około stu typów wirusa HPV. Część z nich jest stosunkowo nieszkodliwa, ponieważ zakażenie przebiega właściwie bezobjawowo i ustępuje samoistnie.

Ladit 280x336

Pozostała część jest zaś odpowiedzialna za niegroźne zmiany, między innymi brodawki i kurzajki na skórze. Niemniej jednak istnieją takie odmiany wirusa HPV, które wywołują groźne infekcje układu moczowo - płciowego u mężczyzn i kobiet.

Inne groźne konsekwencje zakażenia wirusem HPV są rak pochwy, rak sromu, a także rak odbytu. Powoduje powstawanie szpetnych brodawek i kłykcin kończystych. Wczesne wykrycie zakażenia umożliwia wybranie odpowiedniej profilaktyki oraz odpowiednie leczenie.

W przypadku zakażenia wirusem HPV objawy ukazują się u około 20% zakażonych. Towarzyszą przewlekłej formie zakażenia wirusem HPV, który może doprowadzić do rozwoju raka szyjki macicy.

Jeśli chodzi o HPV objawy mogą dotyczyć powstawania kłykcin kończystych sromu, okolic szyjki pochwy, a także pochwy. Mogą również rozwijać się na zewnętrznych narządach płciowych w okolicy odbytu. Rzadziej pojawiają się w okolicy cewki moczowej.

Objawy HPV są związane ze stanami przedrakowymi szyjki macicy, czyli między innymi z dysplazją

Objawy HPV obejmują również raka szyjki macicy, sromu i raka brodawkowego i śródbłonkową neoplazję sromu, która wiąże się z brodawkami i chorobą Bowena. Objawy HPV obejmują swym zakresem okołoodbytnicze oraz odbytnicze śródbłonkowe neoplazje, prowadzące do raka inwazyjnego.

Ladit 160x600

U nowonarodzonych dzieci i noworodków objawy HPV dotyczą brodawczaka krtaniowego.   Jeśli chodzi o wirus hpv objawy początkowe wiążą się ze  stanem zapalnym pochwy, albo cewki moczowej, brodawkami płciowymi i kłykcinami. Jeżeli zauważy się u siebie wymienione wyżej symptomy, warto wykonać test DNA na HPV.

Wskazaniem do wykonania tego testu jest też występowanie tego typu objawów u partnera. Jedynym i najbardziej skutecznym sposobem wykrycia wirusa brodawczaka ludzkiego jest badanie genetyczne, które charakteryzuje się czułością wynoszącą około 100%. Pozostałe badania zwane kolposkopią i cytologią należy wykonywać regularnie.

Charakteryzują się bardzo znikomą czułością w wykrywaniu wirusa HPV. Może wykryć infekcje i określić typ wirusa, którym jest zakażona osoba poddająca się badaniu. Chcąc wykonać tego typu badanie trzeba kupić zestaw do pobrania materiału z analizą laboratoryjną.

Badanie można wykonać u lekarza w każdym miejscu w kraju. W trakcie wizyty lekarz pobiera wymaz z szyjki macicy, albo cewki moczowej. Dzięki temu uzyskuje się materiał do analizy DNA.

Badanie jest przeprowadzane w laboratorium molekularnym. Po dziesięciu dniach otrzymuje się wyniki.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • hpv objawy
  • rak szyjki macicy
  • rak skóry objawy
  • wirus hpv
  • wirus hpv objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.