Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Wiele osób zadaje pytanie jak często myć włosy, otóż częstotliwość mycia włosów zależy od opinii poszczególnych osób. Niektóre z nich uważają, iż konieczne jest mycie włosów codziennie, inne jednostki uważają iż mycie włosów raz na tydzień jest jak najbardziej właściwe.

Ladit 280x336

Należy bowiem zauważyć, iż włosy po umyciu są jedwabiste w dotyku, ładnie pachną i z reguły dobrze się układają.

Przeciwnicy częstego mycia włosów, głównie  kieruje się zasadą, iż rzadkie mycie włosów osłabia proces przetłuszczania się ich. Niestety istniejący do niedawna mit na ten temat został obalony.

Aktualnie dostępne szampony swym składem bardzo różnią się od szamponów, które były sprzedawane kilkanaście lat temu.

Obecne szampony w swym składzie zawierają delikatne substancje myjące, a także pielęgnujące. Ich częste używanie nie powoduje nadmiernej produkcji sebum przez skórę głowy, czyli włosy nie przetłuszczają się.

Co więcej ze względu na obecne zanieczyszczenie środowiska, obecny pył, oraz kurz zaleca się codzienne mycie włosów.

Wspomniane zanieczyszczenia wpływają negatywnie na włosy, osłabiając ich strukturę. Włosy rozdwajają się, są matowe, nie chcą się układać. Odpowiednio dobrany szampon może zdziałać cuda. Wskazane jest także używanie różnego typu odżywek do włosów, które mają na celu zregenerować cebulki włosów.

Ladit 160x600

Jak często myć włosy - zasady mycia włosów szamponem

Choć mycie włosów wydaje się być najprostszą rzeczą na świecie, istnieje kilka zasad. które należy przestrzegać.

Pierwsza zasada mówi o tym, iż do mycia włosów należy używać niewielkiej ilości szamponu. Każdy szampon nawet ten najdelikatniejszy stosowany w nadmiarze oddziałuje negatywnie na delikatną skórę głowy.

Może pojawić się swędzenie skóry głowy, a nawet wysypka. Ponadto pieniący się szampon podczas mycia włosów powinien znajdować się na włosach, a nie mieć kontaktu ze skórą głowy.

Może on uszkodzić ochronną barierę skóry głowy, co może doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Istotną ważna kwestią związaną z myciem włosów dotyczy bardzo dokładnego płukania włosów.

Często na opakowaniu szamponu do włosów zawarta jest informacja, iż jeśli po pierwszym płukaniu na włosach wciąż obecny jest szampon, czynność płukania należy powtórzyć.

Ostatnia ważna informacja związana jest ze stosowaniem odżywek wzmacniających, regenerujących i tym podobne. Zaleca się aby używać ich maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Częstsze ich stosowanie może wpłynąć niekorzystnie na włosy. Będą one niepodatne na układanie się, a ponadto mogą się nadmiernie przetłuszczać. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.