Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Każda kobieta chce wiedzieć jak malować oczy kredką. Kreska na powiece wykonana kredką lub eyelinerem nie powinna być zbyt gruba, a zdecydowanie subtelna.

Ladit 280x336

Dodatkowo kreski na powiekach powinny idealnie współgrać z cieniem na powiece oraz stanowić całość z makijażem oka.

Za pomocą kreski na powiece można skorygować niedoskonałości kształtu oka, można je powiększyć, rozweselić, dodać blasku. Ale posługiwanie się konturówką nie jest takie proste i wymaga dużej wprawy.

Jak malować oczy kredką czyli makijaż powiek krok po kroku

Malując kreski na powiece nie należy rozciągać na niej skóry, nie ułatwi to bowiem pracy, a uwidoczni tylko niedoskonałości, szczególnie wtedy kiedy pojawiły się już zmarszczki.

Niedoskonałości rysunku kreski można poprawić gąbeczką delikatnie rozcierając rysunek kreski.

Przy pomocy kreski na powiece można podkreślić:

Ladit 160x600
  • kształt oka ? by zaakcentować migdałowy kształt oka, trzeba za pomocą czarnego eyelinera  namalować kreskę wzdłuż górnej powieki, a wtedy oczy od razu staną się wyraźniejsze. Przy lekko opadającej powiece należy kreskę na samym jej końcu delikatnie skierować ku górze.
  • rozświetlenie oczu ? przy linii górnych rzęs trzeba namalować kreskę brokatową konturówką, co wywoła efekt rozświetlenia oczu. Taki makijaż idealnie sprawdzi się na zabawę sylwestrową bądź dyskotekę.
  • powiększenie oczu ? ten efekt uzyska się używając do tego celu dwóch kredek: czarnej i białej. Na górnej powiece tuż nad linią rzęs trzeba namalować czarną kreskę, a na powiece dolnej białą. Białą kreskę należy narysować na długości jednej trzeciej oka, licząc od jego zewnętrznego kącika, w przeciwnym wypadku nie uzyska się oczekiwanego efektu.
  • dodanie gęstości rzęsom ? w tym przypadku również należy użyć dwóch kredek: czarnej i brązowej. Wzdłuż nasady rzęs, na górnej powiece należy poprowadzić kreskę czarną, a na dolnej, od zewnętrznej linii rzęs brązową. Po wykonaniu kresek dokładnie i starannie tuszuje się rzęsy czarnym tuszem.


 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.