Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jaskra należy do grona nieuleczalnych chorób, niemniej jednak w dzisiejszych czasach sytuacja chorych uległa znaczącej poprawie.

Ladit 280x336

Nowoczesne metody badania wciąż się rozwijają. Postęp technologiczny w diagnostyce okulistycznej umożliwia prawidłowe wykrycie przyczyn wzorku, dzięki czemu możliwe jest skuteczne złagodzenie uciążliwych objawów choroby.

W przypadku schorzenia, jakim jest jaskra leczenie musi uwzględniać ryzyko efektów ubocznych, a także interakcje leków i zmniejszoną tolerancję stosowanych preparatów. Współczesne terapie jaskry, a także strategie postępowania z pacjentami mogą poprawić jakość życia chorych.

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest jaskra leczenie nie ogranicza się jedynie do narządu wzroku. Konieczne jest ustabilizowanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie. Nadciśnienie może bowiem doprowadzić do uszkodzeń nerwu wzrokowego.

U osób, u których została zdiagnozowana jaskra leczenie jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

 

Schorzenie występuje w różnych odmianach i może mieć różny stopień zaawansowania, co wymaga indywidualnego podejścia. Leczenie jaskry rozpoczyna się od terapii farmakologicznej, opartej na stosowaniu kropli do oczu i tabletek.

Ladit 160x600

Operacyjne leczenie jaskry jest ostatecznym rozwiązaniem ,stosowanym w przypadku, gdy leki nie działają, albo ich efekty nie są wystarczająco dobre. Operacja jest też wykonywana w razie niepowodzenia terapii laserem. Najbardziej znanym zabiegiem stosowanym w przypadku chorych na jaskrę jest trabekulektomia.

Polega ona na udrożnieniu kąta przesączania. Chirurg wytwarza przetokę, przez którą ciecz może wydostać się z komory przedniej oka. Pozwala szybko i mocno obniżyć ciśnienie wewnątrz-gałkowe. Cechuje się bardzo dużą skutecznością.
Leczenie jaskry laserem jest wykonywane w jaskrze z zamykającym się kątem przesączania. Stosuje się je wtedy, gdy krople i tabletki nie przynoszą dobrych rezultatów, albo gdy w danym przypadku nie jest wskazane przyjmowanie leków.

Terapia laserem polega na przecięciu tęczówki w oku. Dzięki temu można skutecznie obniżyć ciśnienie w gałce ocznej. Zabieg nosi nazwę trabekuloplastyki i jest bezpieczny. Nie wywołuje krwawienia i stanu zapalnego. Wystęuje też pod nazwą SLT (Selektywna Trabekuloplastyka Laserowa). Jego główne zalety to bezpieczeństwo, wybiórczość działania, powtarzalność zabiegu oraz wysoka skuteczność.

Pacjent na drugi dzień może już wrócić do wykonywania codziennych obowiązkó. Laser działa tylko na konkretne struktury oka. Nie powoduje uszkodzenia zdrowych tkanek. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.