Jonizacja wody – jak to działa?

generator wodoru do wody

Woda zjonizowana jakiś czas temu stała się bardzo popularna, a to wszystko dzięki zwiększonej przyswajalności i potencjałowi antyoksydacyjnemu. Jak działa woda wodorowa i dlaczego generator wodoru do wody jest potrzebny by z niej korzystać?

Jonizacja wody – czyli co?

Jonizacja wody to po prostu wysycenie zwykłej wody cząsteczkami wodoru. Dzięki zachodzącej w tym procesie reakcji obok wodoru związanego z tlenem, mamy również wysoko reaktywne jony wodorowe. Ich dodatek do płynu, który przecież każdy z nas codziennie spożywa, znacząco poprawia jego przyswajalność, a więc pijąc tyle samo jesteśmy lepiej nawodnieni. Do tego czerpiemy korzyści z potencjału antyoksydacyjnego i wiążemy wolne rodniki, które towarzyszą stanom zapalnym w naszym organizmie i odpowiadają za przyspieszenie procesów starzenia się naszego organizmu.

Woda zjonizowana – co może Ci dać

Dodatek wolnego wodoru do zwykłe wody znacząco zmienia jej właściwości, a cały proces i jego wymagania są niezwykle proste. Dzięki tak prostemu zabiegowi, jak korzystanie z dzbanka z funkcją jonizacji lub dodatku proszku do zwykłej butelki wody możemy być lepiej nawodnieni, a do tego dostarczamy antyoksydantów, które bardzo wszechstronnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Lepsza przyswajalność dotyczy nie tylko samej wody, ale też makro- i mikroelementów w jej zawartych. Właściwości przeciwutleniające są ważne dla poprawy naszej odporności, a także przyspieszeniu regeneracji po treningu, chorobie, czy okresie intensywnej pracy.

Generator wodoru do wody – sprzęt, który musisz mieć

Zjonizowanej wody niestety nie da się kupić w sklepie, a wszystkiemu są winne jej fizyko-chemiczne właściwości i nierozwinięta przez nas jeszcze możliwość przechowywania wolnego wodoru. Choć wydaje Ci się, że butelka plastikowa lub szklana ma jednolitą  strukturę, a jedynym miejscem gdzie coś może przez nią uciec, jest otwór na korek, to niestety cząsteczka wodoru może się przedrzeć przez szczeliny w materiale i zwyczajnie uciec z butelki. Dlatego wody jonizowanej nie kupisz w sklepie i musisz ją sobie wytworzyć na własną rękę, w czym pomoże Ci generator wodoru do wody. Większość tego typu urządzeń będzie wyglądem przypominać dzbanek filtrujący lub czajnik. Oczywiście tak przygotowanej wody nie zabierzesz sobie w podróż, bo wodór się ulotni, ale dostępne są małe egzemplarze, które są rozmiarów standardowego bidonu, a do tego masz możliwość dodania do wody tabletki lub proszku, co również będzie świetnym rozwiązaniem dostępnym niezależnie od czasu i miejsca.